Gastro

Vína z řady Diamond Collection. Diamanty z Templářských sklepů

Sbírání kytiček

Přemýšlíte, jaké víno si koupíte na velikonoční svátky? Nejen pro slavnostní chvíle se hodí luxusní víno. Zajímavou novinku připravily pro letošní rok Templářské sklepy Čejkovice. Luxusní řada vín Diamond Collection překvapuje po všech stranách – ať už dokonalým designem elegantních lahví z černého skla, které zdobí výrazná etiketa se zářivými křišťálovými „diamanty“ z Preciosy, tak samotným vynikajícím vínem, jež se v rámci této řady nabízí.

Naše nová prémiová kolekce obsahuje vína s přívlastkem pozdní sběr či výběr z hroznů, která pocházejí z vinic v okolí Mikulova a Čejkovic. Jsou to vína hutná a plná, s pronikavou ovocnou chutí,“ vysvětluje enolog společnosti Jakub Šamšula. Milovníci bohatých a harmonických chutí se mohou těšit třeba na jiškřivý a svěží sauvignon, příjemně minerální vlašský ryzlink či nasládlý tramín.
 

Velmi zvláštní a originální je také etiketa nové kolekce, kterou zdobí dva diamanty vyrobené proslulou společností Preciosa, které samy o sobě naznačují, že tato řada vín je naprosto jedinečná a nabízí ojedinělý zážitek. Navíc je okamžitě rozpoznatelná, neboť vína s diamantem se na první pohled liší od všech ostatních lahví,“ objasňuje výběr exklusivního designu obchodní a marketingový ředitel Templářských sklepů Lukáš Lukáš.

Templářské sklepy Čejkovice byly založeny jako vinařské družstvo již v roce 1936, do současné podoby se společnost transformovala v roce 1992. Templářské sklepy spravují historické sklepy, v nichž je uloženo na půl milionu litrů vín v sudech a další víno archivované v lahvích. Nové průmyslové budovy mají kapacitu 6 milionů litrů. Templářské sklepy kladou velký důraz na kvalitu vín, od výkupu kvalitních hroznů a jejich šetrného zpracování až po moderní reduktivní technologii a řízené kvašení, které zaručují vysokou kvalitu vyrobených vín. Společnost má také 100 hektarů vlastních vinic v okolí Čejkovic, na kterých dozrávají hrozny pro nejvyšší partie ročníkových a přívlastkových vín.

Pokud se o víno blíže zájímáte, můžete navštívit prohlídku spojenou s řízenou degustací a přednáškou o historii templářského řádu a pěstování vinné révy na jižní Moravě. Co povečeřet a zatancovat si s cimbálovou muzikou ve vinárně U Templářů? Pro milovníky cykloturistiky je v okolí Čejkovic připraveno několik cyklistických vinařských stezek.

Více informací najdete na www.templarske-sklepy.cz
 

 

Připravila: Katka
Foto: Templářské sklepy
8. 4. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků