Akce

Vinobraní a kam za ním?

Sbírání kytiček

Máte rádi burčák? Po většinu měsíce září můžete burčák a především vína roku 2011 ochutnat během rozmanitých slavností vinobraní po celé České republice. Některá z nich jsme pro vás vybrali, abyste mohly, snad příjemné, babí léto, strávit ve společnosti přátel a rodiny na jedné z mnoha slavností.

Jedny z nejslavnějších vinobraní – Znojemské a Pálavské – již bohužel proběhly, ale těšit se můžete na následující víkendová vinobraní:

Mělnické Vinobraní (16. – 18. 9. 2011)
Tradiční městská slavnost – na jarmarku můžete spatřit lidová řemesla, šermířské souboje, pouliční zábavu, vojenské ležení, průvod Karla IV. a jeho družiny, ohňostroj. Součástí jsou celodenní hudební vystoupení v žánrech rock, folk, country a rovněž dobová hudba a tance od ranních hodin až do pozdních večerních hodin.
Vstupné: děti do 6 let zdarma, děti do 12 let 50,-/3 dny, dospělí 200,-/3 dny

Karlštejnské Vinobraní (24. – 25. 9. 2011)
Již XV. ročník Karlštejnského vinobraní je slavností vína, burčáku a setkávání s přáteli za účasti císaře Karla IV., císařovny Elišky Pomořanské a celého doprovodu. Bohatý program je připraven pro celou rodinu od kuropění do klekání a to po oba víkendové dny.
Vstupné: 100 Kč

I hlavní město Praha žije vinobraním:
Vinobraní na Grébovce (16. – 17. 9. 2011)
Tradiční vinobraní bude mít tentokrát pevně v rukou Bakchus, bůh vinné révy a nespoutaného veselí. Parku Grébovka tak vdechne jedinečnou atmosféru starověkého Říma, kterou patřičně okoření nadpozemské zážitky v přítomnosti římských bohů. O zábavu se postarají satyrové na chůdách, jokulátoři žonglující s jablky, kruhy i ostrými noži, chybět tu nebude ani samotný Bakchus. A po setmění náměstí rozzáří ohňová show.
Vstupné: zdarma

Vinohradské vinobraní (17. – 18. 9. 2011)
Gladiátorské zápasy, mušketýrské souboje, renesanční tance, jarmareční kapely, historické trhy, ale i kejklíři s vojenskou přehlídkou. A k tomu zdarma koncerty slavné folkrockové formace Čechomor a kapel Mňága a Žďorp, Hudba Praha a Kamila Střihavky se skupinou Leaders. To vše budou mít na programu největší a nejstarší pražské podzimní slavnosti vína – Vinohradské vinobraní 2011
Vstupné: zdarma

13. 9. 2011

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků