Gastro

Vsaďte na banány se žabičkou!

Sbírání kytiček

Banány a žabička? Zdá se vám to popletené? Věřte, že není. Žabička je totiž symbolem Aliance deštných pralesů…

A ta vám zaručí nejen nejvyšší kvalitu, ale navíc s ní budete mít jistotu, že ovoce bylo vypěstováno s ekologicky šetrným a společensky odpovědným přístupem. Pokud se tedy zajímáte o původ potravin, které nakupujete, máte-li rádi produkty vypěstované s respektem k přírodě a pokud vás zajímá, zda se na jejich výrobě či pěstování nepodílely děti, pak v obchodech hledejte banány Chiquita se zelenou žabičkou – symbolem Aliance deštných pralesů, který v sobě pojí oba zmíněné přístupy (společenský i ekologický).
 
 

 

Chiquita se do projektu Aliance deštných pralesů „Better Banana“ dobrovolně zapojila již v roce 1992. Otevřeně se tak zavázala zlepšit životní a pracovní podmínky zaměstnanců na banánových farmách, kterým poskytla lékařskou péči, vzdělávání i slušné výdělky. Udělala však mnohem víc – upravila postupy při pěstování a zajistila bezpečné nakládání s agrochemikáliemi a zodpovědné hospodaření s vodou, půdou a dalšími přírodními zdroji, čímž výrazně přispěla k ochraně životního prostředí a volně žijících zvířat.

 

 

Dnes všechny banánové farmy Chiquita plní přísná kritéria Aliance deštných pralesů a získaly pro své banány certifikát – symbol zelené žabičky. Česká republika se stala první zemí v rámci střední a východní Evropy, kde se mohou spotřebitelé se žabičkou setkat. Banány Chiquita vypěstované ekologicky šetrným a společensky zodpovědným způsobem můžete v našich obchodech zakoupit již od března.

Zamýšlejte se nad tím, jaké ovoce končí ve vašem nákupním košíku. Ne vždy totiž jeho kvalita odpovídá ceně nebo vám prodejce není schopen garantovat způsob jeho produkce. S banány Chiquita se zelenou žabičkou již nic takového řešit nemusíte. Až je budete jíst, uvědomíte si, že byly vypěstovány s respektem k lidem i přírodě, a proto vám budou chutnat dvojnásob.
 
Připravila: Šárka
Foto: Chiquita
5. 4. 2011
 
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků