Krása

Vše o výběru halenky: kam se hodí ta s límečkem a kdy vsadit na kontrast

Halenka je velmi důležitou součástí šatníku každé ženy, která chce alespoň občas vsadit na romantický styl a být ve společnosti za dámu. Aby vám udělala opravdu dobrou službu, je třeba se při jejím výběru řídit několika důležitými pravidly.

 

Výběr halenky k sukni či kalhotám závisí na mnoha faktorech, jako je například styl dalších kousků oblečení, příležitost, barva, materiál a vaše osobní preference.

Zvažte styl svého oblečení

Nejdříve si dobře prohlédněte svou sukni nebo kalhoty a zvolte halenku, která se k nim bude hodit. Například když máte kalhoty s vysokým pasem, vyplatí se sáhnout po halence, která se dá zasunout do pasu. U sukní ve tvaru „áčka“ pak může vypadat velmi hezky halenka s výstřihem V, který bude hezky ladit s tvarem sukně.

Přemýšlejte o barvě

Když vybíráte halenku, máte v zásadě dvě možnosti: můžete zvolit halenku v barvě, která se bude shodovat s barvou sukně, anebo naopak vsadit na kontrastní barvu, jež se bude lišit. A totéž platí i pro kalhoty

Zohledněte příležitost

Zvažte, pro jakou příležitost si chcete halenku obléknout. Pokud jde o formální událost, můžete zvolit halenku s límečkem a manžetami. Naopak u méně formálních akcí je možné použít i halenku bez límečku a s volnějším střihem. A jak je to s materiálem? Tady se vyplatí vsadit na kontrast. Pokud máte například sukně z tenkého materiálu, zvolte halenku, která nebude průsvitná.

Myslete i na sebe

Nakonec zvažte i svoje osobní preference a zvolte halenku, ve které se budete cítit dobře a pohodlně. A pokud se přitom chcete řídit i moderními trendy, připravili jsme pro vás několik tipů.

Různorodé textury

Většinou se k vytváření moderních halenek používají kombinace různých textur a materiálů (například šifon, flitry, krajka nebo samet), které dodají halence zajímavý vzhled. Oblíbené je i kombinování různých barev.

Výrazné potisky a volánky

Módním molům dominují i nejrůznější potisky. Aktuálně jsou nejvíce trendy ty květinové nebo geometrické motivy. Nechybí ani volánky, které mohou být umístěny na rukávech, límci nebo na spodním okraji halenky.

Netradiční střihy jako trend

Hledáte něco opravu netradičního? Některé moderní halenky mohou mít i poměrně netradiční střihy. Najdete u nich například asymetrické lemy, hluboké výstřihy nebo rozparky na bocích.

Komerční prezentace

Zdroj informací: Answear
Zdroj fotografií: Look Studio / Shutterstock
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků