Vstupní hala a předsíň podle Feng Shui

Vstupní hala a předsíň velmi úzce souvisí s energiemi vstupu, o kterém jsme psali minule. Je to první místo v interiéru, kam energie vstoupí.

stupní hala a předsíň podle Feng Shui
Zobrazit fotografii v galerii

Proto vstupní místnosti velmi silně ovlivňují kvalitu energie, která k nám do domu přichází. Stejným způsobem tyto místnosti ovlivňují i energie člověka. Vytváří se zde první dojem z interiéru. A jak se říká: Nikdy nebudete mít šanci udělat podruhé první dojem. Člověk si zde tak utváří náladu, se kterou bude do interiéru vstupovat. Vstupní místnost vám může přivodit náladu příjemnou, radostnou či rozpačitou, nerudnou až vzteklou (to většinou v případě, kdy každý den při příchodu domů několikrát zakopnete o něčí boty, pohozené tašky, nebo se na vás z věšáku řítí kupa bund a kabátů, které již několik měsíců nikdo neuklidil).


Jak na vás zapůsobil vstup do domu či bytu, tak s tím pocitem pak vcházíte do interiéru a podle toho se také chováte k rodině. Vstupujete-li den co den nerudní a naštvaní kvůli nepořádku v předsíni, jste pak takoví i na svého partnera či děti. Když vás naopak vítá krásný a uklizený prostor, pak máte příjemnou náladu a tu pak předáváte i ostatním členům domácnosti. Takže opravdu stojí za to věnovat tomuto prostoru patřičnou pozornost. Náladu v rodině (ale dlouhodobě i ve vašem životě) často silně ovlivňuje právě tento prostor.


Vstupní prostory patří podle Feng Shui k tzv. Gua 1, ke kterému se váže element voda. Energie vody potřebuje hlavně volně plynout. Proto je velmi důležité, aby v předsíních a vstupních halách nebyly žádné překážky. Vstupní dveře se proto musí dát volně otevřít a to pokud možno dokořán. Nesmí za nimi být ani žádný nábytek či zeď, které by tomuto širokému otevření bránily. Dveře se musí otevřít minimálně na 91°.


Dále se zde musíme vyvarovat častému zlozvyku vše ze sebe „shodit“ a dělat, jako že předsíň není pro nás tak důležitá Tedy nemůžeme boty jen tak pohodit do prostoru, stejně tak tašky, kabáty nesmíme vršit na věšáku. Boty bychom měli umístit do botníku, svršky pak do šatní skříně a tašky také do nějaké uzavíratelné skříně či komody. V předsíni by měl být jen jednoduchý věšák pro návštěvy nebo pro případy, kdy venku prší a naše svršky musí před uložením oschnout. V takovém případě je pak ale nesmíme zapomenout uklidit.


V předsíních by také neměl být nábytek, který by „zatarasil“ volný vstup do prostoru, nebo který ostrým rohem míří na vstupní dveře. Nábytek by zde neměl být těžký, protože by nám přinášel tíhu do života. Dále není vhodné mít zrcadlo naproti vstupním dveřím. Nemělo by nás odrážet zpět při příchodu domů. Když už se zmiňujeme o zrcadlech, jeho velikost musí být taková, že nejvyšší člen rodiny se zde vidí celý, nebo minimálně od pasu nahoru. Zrcadlo nesmí nikomu„usekávat“ hlavu nebo část hlavy.


Naproti vchodu by také nemělo být WC, aby nebylo to první, co uvidíme, když se domů vrátíme. Ve vstupních prostorách bychom měli podpořit energii vody. K té patří modrá nebo černá barva. Tuto barvu můžeme využít k výmalbě na stěnách, na podlaze nebo různými doplňky, obrazy apod. Vodu můžeme využít i obrazově: např. obrázek s volně plynoucí řekou (ne vodopády nebo příliš rychlá horská bystřina).


Tím, že předsíně a haly patří do Gua 1, můžeme využít i numerologii k posílení těchto prostor. Proto je zde klíčové slovo vycházející ze slova JEDNA a to je JEDNO-DUCHOST. Tj. duch těchto prostor musí být jednoduchý. Nemělo by zde tedy být příliš mnoho nábytku, mnoho doplňků apod. Ideální je mít zde vše po jednom, využít solitéry. Dále je důležité, aby v těchto prostorách bylo hodně světla. Ideální je světlo denní, ale často se stává, že zde nejsou okna. Proto opravdu dbejte na velmi dobré světlo. Ideální je JEDNO (jednoduchost) velké centrální světlo, které celou místnost osvítí. Kdykoliv budete v těchto prostorách, rozsviťte si. Nebuďte zde nikdy po tmě, i kdyby to bylo jen pár minut.


Energie vody patří k naší životní cestě a ta má být světlá, jasná. Jinak se nám může stát, že bude nepřehledná, my v životě nebudeme mít jasno kam jdeme, proč tam jdeme, na své cestě životem budeme přehlížet své příležitosti apod. Voda také patří k energii plynutí peněz. A je hezké „vidět“, jak nám peníze přitékají (pozor, plynutí ale také znamená i odtékání, takže musíte mít jistotu, že vaše peníze odtékají jako investice a ne jako náklady).


Další věc, které je třeba věnovat pozornost, je případ dlouhé vchodové chodby. Dlouhá chodba má tendenci energii zrychlovat. Proto je důležité učinit opatření k jejími zpomalení, aby cesta našeho života plynula příjemně a ne zbrkle a bezhlavě. Zpomalení můžeme vytvořit tím, že doprostřed zavěsíme mohutnější lustr, který bude vytvářet překážku rychlému plynutí energie. Můžete zde také zavěsit nějaký závěsný doplněk (tzv. mobil). Rychlost můžete také zpomalit kusem nábytku, který na jednu stranu chodby umístíte. Když je chodba moc úzká a my zde nemůžeme nic umístit, tak alespoň na podlahu dáme kobereček či nějakou předložku, která zmírní rychlost energie.


Většina lidí vstupním prostorám nevěnuje příliš velkou pozornost. Když si ale uvědomíte, že vám do života přináší první dojem, cestu života, tj. jak lehká či trnitá bude, tok peněz a ze zdraví má vliv na funkci ledvin, močového měchýře a kostí, pak si uvědomíte, že přeci jen bude lepší, když tyto prostory upravíte tak, aby vám do života přinášely jen to nejlepší.


Autor: Jiří Čerňák  cernakinteriordesign.webs.com

Foto: Pixabay


DISKUZE K ČLÁNKU

0

Pěkný článek. Já osobně jsem toho názoru, že základ každé předsíně by měl být botník a nějaké pěkné zrcadlo. My například máme v naší předsíni takové hezké dekorativní, které se mi před nějakou dobou povedlo sehnat z http://emako.cz/dekorativni-zrcadla/

ODPOVĚDĚT

1

my máme skoro tak velký byt

ODPOVĚDĚT

1

máme malinkou předsíňku,ale toto je moc hezké

ODPOVĚDĚT

3

vstupní hala se panelákové předsíni opravdu říkat nedá, a já ji mám navc jako nudličku, ale to mi nevadí, k čemu by mi byla hala a malinké pokoje?

ODPOVĚDĚT

2

když je malý prostor,těžko se dá vstupní prostor udělat tak,aby vyhovoval

ODPOVĚDĚT

3

I my to tak máme...je to hezké, ale vžy to není možné...

ODPOVĚDĚT

3

bytě to nelze vůbec!

ODPOVĚDĚT

5

U nás musíte projít celým domem a vystoupat do prvního patra, pak jste teprve ve vstupní hale. V přízemí má dcera už 18 let butik a u něj je vstupní hala okrášlena velkými fotkami motýlů a momentálně velikonoční výzdobou, vše moje autorizace. Občas je tam i nějaká hodně veliká rozkvetlá květina. A nejspíš to působí na zákazníky dobře, protože k nám chodí často a rádi.

ODPOVĚDĚT

6

v paneláku se moc improvizovat nedá, ale rady jsou to dobré...

ODPOVĚDĚT

5

tohle než moje "dítě" pochopí.... tak budu šedivá :o) :o)

ODPOVĚDĚT

2

máme malinkou vstupní halu

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (11 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Vyberte dětem ten správný kroužek!

Vyberte dětem ten správný kroužek!

Snad nic na světě dětem neuteče tak rychle jako prázdniny. Než se nadějí, budou si...

Titulka pro: Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Třetina českých dětí se ve volném čase nudí!

Jak žijí dnešní školáci? Co je zajímá a jak tráví svůj volný čas? Na takové...

Titulka pro: Crocsy v novém kabátku

Crocsy v novém kabátku

Ideální boty pro volný čas? To jsou jednoznačně Crocsy. Pokud jste si tuto značku oblíbili,...

Titulka pro: Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Máte prázdný dětský pokoj? Splňte si sen!

Vaše děti odešly natrvalo z domova a začaly žít svůj dospělý život. Váš život tak...

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií země

Minule jste měli možnost se seznámit se základními charakteristikami lidí s energií Dřeva a Ohně.

Román na Mezizenami.cz: Osmdesát tři minut po půlnoci 10. kapitola, Lázně

Román na Mezizenami.cz: Osmdesát tři minut po půlnoci 10. kapitola, Lázně

Březen 1986 Byla zima, v práci jsem po nemoci nevěděla, co dřív, ale byla jsem šťastná....

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

ÚNIK MOČI

Nemáte někdo zkušenost s tímhle eshopem ...

BATOH

Vybírám batoh, kde jste kupovali?

DĚTSKÝ BATOH

Kde jste sehnali kvalitní dětský batoh? Sdílejte tipy na ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz