Většina z vás už určitě slyšela o hromadném nakupování na slevových serverech. Někteří z vás na nich i nakupujete. Přinášíme vám názor průkopníka a zakladatele jedno z největších serverů Vykupto.cz, Tomáše Bátrly. Od klasického vysvětlování, jak celý princip funguje a vedle otázek na spokojenost zákazníků a inzerentů, jsme se dostali také k samotné filosofii celého oboru.

Podle Tomáše Bátrly si právě nyní začíná většina lidí uvědomovat, že hromadné nakupování není jen samotná sleva. Zákazníci si podle něj zvykli používat nabídku serveru jako jakéhosi průvodce pro volný čas a nákupy. Tomu odpovídá i skladba jejich nabídky a forma komunikace se zákazníky. Pokud se podíváte na aktuální nabídku, snadno si z ní sestavíte program minimálně na týden. Novinky navíc dostanete každý den ráno do e-mailové schránky.

Máte v plánu zajít přes týden na večeři nebo drink s přáteli, s kamarádkou na kávu a něco sladkého na zub? Nebo pátráte kam vyrazit s rodinou nebo přítelem na víkend? Podívali jsme se tedy na aktuální nabídky Vykupto, jestli je to opravdu tak. Na pondělí jsme si naplánovali večeři v indické restauraci, po dobrém jídle nebude škodit dát si trochu do těla, a tak na úterý chystám fitness a hned po něm masáže. Ve středu vytáhnu přítele ven, půjčíme si malý motoráček na Vltavě. Bude mít radost. Navíc projížďka bude ideální příležitost přemluvit ho na společný víkend na horách, na Vykupto jsme mohli vybírat hned z několika pobytů. Maminka má příští týden narozeniny. Robotický vysavač. Skvělá věc. Mámě ušetří práci a táta bude mít radost z nové technické hračičky. Ještě pročteme recenze na internetu a porovnáme ceny. Bezkonkurenční. Tak bych mohla pokračovat dál. Už se nedivím, že hromadnému nakupování u nás propadlo tolik lidí.

Podle Tomáše Bátrly bude tento styl nakupování stále populárnější. V nejbližších dnech také vznikne asociace slevových serverů, kterou zakládá šest největších serverů. Ta by měla pomoci zákazníkům zorientovat se v nabídkách serverů a hlavně tlačit na ostatní provozovatele hromadného nakupování k dodržování pravidel. Další zajímavý rozměr serverů pak představuje pomáhání a spojování zákazníků za konkrétním účelem. Vykupto podle Bátrly spolupracuje například s Kontem Bariéry a dokázalo vybrat slušné částky na pomoc konkrétním lidem. S blížícím se létem prý navíc Vykupto chystá opravdová překvapení.

A co vy? Napište nám, jaké máte se slevovými servery zkušenosti.

Připravila: Katka
Foto: iStock
21. 6. 2011

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků