Vyrazte s dětmi do ZOO. Víte, co která nabízí?

Konečně můžeme zase vyrazit ven! Přemýšlíte, kam se s dětmi vrtnout jako první? Co takhle zoologické zahrady? V rámci opatření byly zahrady dlouhou dobu zavřené, a tak tyto subjekty nutně potřebují podpořit návštěvnost.

Vyrazte s dětmi do ZOO. Víte, co která nabízí?
Zobrazit fotografii v galerii

Přicházíme s tipy na pět nejzajímavějších zoologických zahrad v České republice. O většině jste už určitě slyšeli, ale víte, že máme v republice dokonce zoo specializovanou jen na chov papoušků nebo krokodýlů? 


Zoo Liberec: pod Ještědem navštivte vzácné bílé tygry 

Co unikátního zde můžou děti vidět nebo zažít? Nejstarší zoologická zahrada na území bývalého Československa je samozřejmě známá chovem bílé formy tygra indického. Mezi další vzácné chované druhy v liberecké zoo patří panda červená, slon indický, sob lesní, mnoho druhů opů, surikata, krajta mřížkovaná i čtyři největší druhy evropských sov. 


Cena vstupného: dospělý 150 Kč, děti do 15 let 110 Kč, slevy pro seniory, rodinná vstupenka 2+2 490 Kč.


Jak se tam dostat: Pokud pojedete autem, můžete zaparkovat přímo u areálu ZOO za 50 Kč na 6 hodin. Hromadnou dopravu se do Liberce dostanete nejlépe autobusy FlixBus, vystoupíte na zastávce Fügnerova a za 8 minut dojedete tramvají číslo 2 nebo 3 do cílové stanice MHD – zastávka ZOO Lidové sady. 


Něco navíc: Výlet se dá spojit s návštěvou moderního centra vědy a techniky iQLANDIA v Liberci. Součástí je i vědecko-zábavní centrum pro nejmenší děti, planetárium, stejně tak chytrá dílna, kde jsou pořádány zájmové kurzy jako třeba 3D tisk nebo výroba ze dřeva. Alternativou je výšlap na Ještěd nebo návštěva aquaparku Babylon, pokud bude už otevřen. 


Papouščí zoologická zahrada Bošovice: jediná zoo s papouškama v Evropě 

Co unikátního zde můžou děti vidět nebo zažít? Je jasné, že tahle zoologická zahrada je skvělým zážitkem pro všechny milovníky papoušků. V Bošovicích kousek od Brna najdete přes dvě stovky pestrobarevných papoušků ve více jak 50 druzích. 


Cena vstupného: dospělý 120 Kč, děti do 15 let 60 Kč, rodinné vstupné 2+2 330 Kč. 


Jak se tam dostat: Do Bošovic je nejlepší vyrazit vlastním autem, z Brna se tam dostanete během půl hodinky. Pokud pojedete hromadnou dopravou z Brna, budete muset přestoupit v Sokolnici na autobus. Cesta hromadnou dopravou je ale jen o 10 minut delší. 


Něco navíc: V nedalekých Hustopečích můžete vyrazit na výšlap na rozhlednu uprostřed mandlových sadů, ze které dohlédnete až na Pálavské vrchy. Nejkrásnější pohled z jejího vrchu se nabízí v dubnu a květnu, kdy pod ní rozkvétá růžová záplava mandloňových květů. Na rozhlednu vede z Hustopečí naučná stezka. 


Zoopark Chomutov: pro akční děti, které se potřebují vyblbnout 

Co unikátního zde můžou děti vidět nebo zažít? Podkrušnohorský zoopark je největší ZOO v České republice, alespoň co se rozlohy týče. Má totiž neuvěřitelných 120 ha. Zoopark je také plný dětských hřišť, kde se vaše ratolesti můžou vyblbnout, nachází se tu i lanový park. Cestou se děti mohou zabavit pomocí interaktivních her umístěných po celém parku. 


Cena vstupného: dospělý 120 Kč, děti 60 Kč, rodinné vstupné 2+2 290 Kč, 50 Kč Safari express, 80 Kč večerní Safari express (50 Kč děti). 


Jak se tam dostat: Do Chomutova se dostanete pohodlně vlakem (vlaková zastávka se nachází 400 metrů od zooparku) nebo také zelenými autobusy FlixBus. U areálu se nachází parkoviště, kde auto můžete celý den nechat za 40 Kč. 


Něco navíc: Výlet bez jídla? Na pořádnou baštu si zajděte do Srdcovky Monika, kde najedete velký výběr za přijatelné ceny. Pro náročnější strávníky je pak vhodná restaurace Republika. Dokud restaurace plně neotevřou, můžete se občerstvit na jejich zahrádkách. 


Krokodýlí ZOO Protivín: jedinečný zážitek pro všechny milovníky krokodýlů

Co unikátního zde můžou děti vidět nebo zažít? V Protivíně můžete vidět všech 25 druhů krokodýlů. Jako jediná ZOO na světě chová bílé krokodýly – leucistickou formu gaviála sundského. Najdete zde také největšího krokodýla chovaného v Evropě – krokodýla mořského. Odvážnější návštěvníci se mohou vyfotografovat s mláďátky krokodýlů. Cena vstupného: dospělý 200 Kč, děti do 15 let 150 Kč, rodinné vstupné 2+2 680 Kč. 


Jak se tam dostat: Z Prahy je nejvhodnější využít vlastní auto. Hromadnou dopravou se do Protivína dostanete nejlépe vlaky z Českých Budějovic (během půl hodinky) nebo třeba Plzně. 


Něco navíc: Návštěvu zoo můžete spojit s výletem do přírody, nabízí se rozhledna Vysoký Kamýk. Z Protivína k ní dojdete snadno po žluté turistické značce, procházka tam ale bude dlouhá přibližně 9 kilometrů, takže si trochu máknete. Pokud máte menší děti, můžete se přiblížit do Albrechtic nad Vltavou a jít po zelené značce cca 3 kilometry. 


ZOO Plzeň: v pivovarském městě se na začátku roku narodilo mládě šimpanze 

Co unikátního zde můžou děti vidět nebo zažít? Kromě toho, že je zoologická zahrada propojena jako jediná v České republice s botanickou zahradou, za návštěvu stojí i Dinopark, ve kterém najdete na tři desítky modelů dinosaurů. Většina z nich se pohybuje a také vydává různé zvuky. Pro malé děti je to jak kované! A hádejte co? V zoo se na Nový rok narodilo mládě šimpanze, to teprve bude pro vaše děti zážitek. Cena vstupného: dospělý 170 Kč, děti 120 Kč, rodinné vstupné 2+2 550 Kč. Při návštěvě i dinoparku dospělý 280 Kč, děti 190 Kč. 


Jak se tam dostat: Do Plzně se nejpohodlněji dostanete vlakem nebo autobusem. Z hlavního vlakového nádraží jede přímá tramvaj číslo 1 na zastávku Lékářská fakulta. Z autobusového nádraží využijte tramvaj číslo 2 s přestupem v Sadu Pětatřicátníků na tramvaj číslo 4 a vystupte na zastávce Zoologická zahrada. Autem dojedete přímo do areálu, parkovné je za 50 Kč. 


Něco navíc: Pokud chcete udělat radost své drahé polovičce, můžete ho poslat na prohlídku Plzeňského pivovaru. Prohlídka v Plzni patří mezi celosvětové špičku, trvá 70 minut a stojí 200 Kč. Součástí areálu je i restaurace, kde na tatínka můžete počkat u dobrého jídla. 


Tak do které ZOO se vydáte vy?


Připravila: Katka Soušková

Zdroj: Flixbus

Foto: Flixbus

DISKUZE K ČLÁNKU

5

už nechodíme a navíc je to dost drahé

ODPOVĚDĚT

4

ZOO se dětem vždy líbilo. Dnes jsou dospělé a jejich zájmy jsou jiné.

ODPOVĚDĚT

5

Do ZOO jsme chodili s dětmi a vnoučaty...Mně samotnou to už neláká...

ODPOVĚDĚT

4

Do ZOO chodíme s vnoučaty každý rok. Letos uvidíme, jak to vše dopadne.

ODPOVĚDĚT

5

JEŠTĚ SE NEHRNU MEZI LIDI

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (5 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Soutěž o cestovní bavlněné podkolenky Avicenum TRAVEL 310

Soutěž o cestovní bavlněné podkolenky Avicenum TRAVEL 310

Léto je období dovolených. Zahraniční cesty jsou lákavé a celkem snadno se smíříme s dlouhými...

Cestování jako životní styl

Cestování jako životní styl

Není tajemstvím, že cestování právě zažívá obrovský boom a láká velkou většinu z nás. Není...

Jak na cestování se psem

Jak na cestování se psem

Chcete vyrazit za hranice všedních dnů společně se svým čtyřnohým kamarádem? Dnes už to není...

Titulka pro: Rodičovské dilema: Vozit, nebo nosit?

Rodičovské dilema: Vozit, nebo nosit?

Když přijde na dětské vybavení, mají dnešní rodiče nespočet možností. Jak si ale mezi nimi...

Titulka pro: Mobilní aplikace na cesty. Které spolehlivě užijete?

Mobilní aplikace na cesty. Které spolehlivě užijete?

Chystáte se na krátkou dovolenou nebo už řešíte delší letní odpočinek? Pokud je vám blízké...

Jak přežít cestování dálkovým autobusem

Jak přežít cestování dálkovým autobusem

Tak hurá, rozhodnuto, dohodnuto. Auto tentokrát zůstane doma a my vyrážíme autobusem. Před námi je...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ODŘENINY

nedávno jsem si pořídila sprej Hemacut na odřeniny a ...

UM

Dobrý den, jaké UM doporučujete? Malý má skoro půl roku a ...

NEDAŘÍ SE OTĚHOTNĚT

Dobrý večer, s manželem se pokoušíme o miminko a nedaří se ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz