Volný čas

Kvíz: vyzkoušejte si, jak dobře znáte zajímavá místa naší vlasti

Sbírání kytiček

Vysvitlo sluníčko, léto je za rohem. Co takhle vydat se na toulky po vlastech českých a moravských? Předtím se můžete inspirovat v našem kvízu.

Možná, že v opojení nad možnostmi cestování po světě, jste už zapomněli, že i doma je hezky. Jak se říká: všude dobře, doma nejlíp. Že nevíte, kam vyrazit? Máme pro vás řešení. Udělejte si náš malý zábavný kvíz. Třeba vás inspiruje. Vzpomenete si na místa, kde vám bylo krásně. Taky si uvědomíte, že je spousta dalších zajímavých míst, která jste nikdy nenavštívili. A tak s chutí do toho.

Kvíz

 

Zajímavosti

Pokud jste si již prošli náš kvíz, můžete si přečíst informace o zajímavých místech, které byly jeho součástí.

Bezděz je nejlépe dochovaná zřícenina gotického hradu. Zachovala se původní hradební věž s cimbuřím, Čertova věž, Velká věž, a částečně hradní palác.

Naší nejhlubší nezatopenou propastí je Macocha, která se nachází v Moravském Krasu nedaleko Brna. Je více než sto třicet metrů hluboká.

Mezi památky UNESCO patří zámek Litomyšl. V jeho zahradě je přírodní amfiteátr, v jehož prostředí jsou odehrávány některá představení Operního Festivalu Smetanova Litomyšl.

Vítkův kámen je zřícenina asi 10 km od Lipna nad Vltavou. Dnes jsou z hradu jen rozpadávající se ruiny, na které nemůžete vystoupit. Ale z nedalekých skalek uvidíte až do Rakouska.

Modlivý důl je hluboké zalesněné údolí na Liberecku. V roce 1903 byla na popud hraběnky Kinské skalní kapli dána podoba lourdské jeskyně i se sochou Panny Marie Lourdské a stalo se z ní poutní místo.

Babiččino údolí, které proslavila spisovatelka Božena Němcová knihou Babička, se nachází nedaleko České Skalice v okrese Náchod. Jeho dominantou je zámek Ratibořice.

Prachovské skály se nacházejí u Jičína. Je to pískovcové skalní město na jižním okraji Českého ráje, rozlohou neveliké, ale turisticky a horolezecky zajímavé. Je chráněno jako přírodní rezervace.

Dobrošov je rozestavěná dělostřelecká tvrz, součást Čs. pohraničního opevnění z let 1935-1938, která měla palbou krýt náchodské údolí. Zajímavé je, že si můžete prohlédnout i podzemní chodby a prostory.

Zámek Červená Lhota, který leží na skalním hřbetu, jež se přehrazením údolí a vzestupem vodní hladiny stal ostrůvkem. Jedná se o jednu z nejromantičtějších památek v Jižních Čechách.

Připravila: Šárka Schmidtová

Zdroj informací: cs.wikipedia.org/, Šárka Schmidtová
Zdroj fotografií: Shutterstock
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků