Domácnost

Adventní věnec: vyrobit si ho můžete na stůl i na dveře

Advent začíná čtyři týdny před Štědrým dnem a ty symbolizují čtyři svíčky na věnci, který zpravidla pokládáme na stůl. Každou adventní neděli zapálíme jednu svíčku. Věnec nemusí mít jen kulatý tvar. Adventní aranžmá může připomínat delší obdélník, čtverec, hvězdu. Vyberte si tvar, který je vám nejmilejší.

Tradice na stole

Klasický věnec je z chvojí, kterým obalíte korpus z proutí, pedigu, slámy či třeba i polystyrenu. Použijte menší větvičky jehličnanů, jen tak dokážete korpus správně zakrýt (ovšem v případě proutěného věnce nebo věnce z pedigu netřeba už dále používat větvičky, tyto základní korpusy jsou dekorativní samy o sobě). Větvičky přichyťte tenkým drátkem. Potom zapíchněte stojánky na svíčky a pak si vyberte další dekorace, které se nabízí opět připevňovat drátkem, jiná mají vlastní bodce pro snadnou aplikaci, ale často se pracuje také s tavnou pistolí.

Trendy

Vsaďte na věnce vytvořené na proutěné konstrukci v šedých či bílých odstínech nebo věnce vytvořené z netradičních materiálů na polystyrenovém korpusu, který můžete například polepit skleněnou drtí. Jako přízdoby jsou v kurzu velké umělé květiny a suché větvičky, z barev pak kouřové odstíny a kovové lesky

Klasický věnec na dveřích

Úžasný věnec si můžete vyrobit nejen na stůl, ale také na vchodové dveře. Zde jen o to pečlivěji řešte otázku uchycení ozdob a odekorování věnce ze všech stran.

Věnec na zadní straně opatřete háčkem, za který ho můžete zavěsit, anebo použijte silnější dráty, které připevněte proti sobě ze dvou stran a veďte je směrem vzhůru; zde je spojte. Dráty jen nezapomeňte dozdobit například stuhou, aby nebyly vidět.

Podobně si lze vyrobit také věnec, který pověsíte doma volně do prostoru.

Připravila: Věra Hájková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: AZ MAPA - centrum pro volný čas, OBI
Zdroj fotografií: OBI

Diskuze: příspěvků