Hobby

Vyrobte si vlastní bytové dekorace a zabavte sebe i děti

Sbírání kytiček

V době pandemie trávíme více času doma a snažíme se zabavit děti i sebe. Vyrobte si originální dekorace podle svého vkusu.

Výroba bytových dekorací je díky široké paletě produktů velmi snadná a zvládne ji i úplný začátečník nebo nejmenší členové domácnosti. 

Pro velmi malé děti jsou ideální velké dřevěné korálky, ze kterých lze vedle šperků vyrobit i řadu bytových dekorací. Při navlékání korálků navíc děti cvičí přesnou orientaci, koordinaci v prostoru, trpělivost, jemnou motoriku, a přitom se baví. Navíc mohou rodiče s dětmi procvičovat během navlékání i barvy a tvary. 

Pro rozvoj kreativity se perfektně hodí prstové barvy – vytvořit s nimi lze nejen originální obraz na papír, ale drží i na skle, dřevě, textilu nebo modelovacích hmotách. 

Pro větší děti je ideální práce s hmotou FIMO, která se podobá modelíně nebo moduritu. Vyrobit z ní lze například oblíbené postavičky nebo zvířátka. U dětí i dospělých je velmi populární práce s křišťálovou pryskyřicí. Vzhledem k tomu, že pryskyřicí je možné zalévat opravdu cokoliv, lze vytvářet stovky naprosto originálních bytových doplňků.

A právě děti jsou v této kategorii velmi kreativní a často vytvoří hezčí dekorace než jejich rodiče. Menší děti by měly s pryskyřicí pracovat vždy pod dohledem rodičů, samostatně je práce s pryskyřicí vhodná zhruba pro děti starší deseti let. Máte-li na tvoření méně času nebo necítíte-li se úplně zruční, můžete zvolit fixy na porcelán, sklo či textil. S nimi snadno nakreslíte libovolný dekor na talíře či hrnečky. Svoji malbu jen zafixujete v troubě a nádobí můžete běžně používat,“ řekla Zuzana Dobšíčková, kreativní ředitelka Korálky.cz. 

Připravila: Katka Soušková 
Zdroj: Korálky.cz 
Foto: Prashant Sharma Pixabay

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků