Zdraví

Feng Shui: Využijte aktivní energie jara

Sbírání kytiček

Jaro nám přináší velmi silné aktivní energie. Jedná se o poměrně velký zlom mezi velmi pasivními energiemi zimy a ostrými energiemi jara.

Zimu jsme měli strávit především odpočinkem a měli jsme regenerovat síly k tomu, abychom právě tyto silné energie jara zvládli. Komu se odpočívat nepodařilo, může nyní na jaře zaznamenat nedostatek sil a energie. 

V letošním roce jsou energie března velmi silné. Je to z toho důvodu, že se dvojnásobí síla energie zajíce. Vládne jak celému roku vodního zajíce, tak také v březnu. Zajíc je v knize I Ťing spojen s prosperitou.

Cokoliv v březnu budeme aktivovat, to bude mít podporu rostoucích energií a bude to růst a posilovat. Začíná růst aktivní energie jangu v roce. Ta bude až do letního slunovratu sílit. Pokud se na této vlně svezeme, budeme mít vše jednodušší a můžeme zvládnout i velké věci bez velkého úsilí a vyčerpání své vlastní energie.

Musíme si ale také dát pozor na negativní věci v našem životě. Energie nerozlišuje mezi tím, co se nám líbí nebo nelíbí. Pokud tedy v březnu začne klíčit něco pro nás negativního, měli bychom to hned začít řešit, protože i toto negativní bude mít oporu v energii března a bude to sílit.

Je důležité, abychom se starali i o svou aktivní energii. Musíme ji doplňovat. Proto se snažte vstávat dříveMěli byste být na nohou nejpozději v 7:00 ráno

Často větrejte a snažte se co nejvíce chodit pěšky. Dodržujte pitný režim. Při náznaku únavy hned odpočívejte. Pokud to jen trošku půjde, choďte do přírody a nasávejte silné energie přicházejícího jara. Osvěží vás a budou dobíjet vaše baterie. 

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků