Krása

Vyzrajte na padání vlasů. Jak?

Je to doslova noční můra každé ženy. Co máme přesně na mysli?

Situace, kdy se češou a na hřebenu zůstává opravdu větší množství vlasů. To je jasná ukázka toho, že vlasy padají. Jak tento problém eliminovat? 

Nejprve se snažte padání vlasů zastavit 

Primárně byste se měli zaměřit na to, aby padání vlasů ustalo. Na trhu existují různé doplňky stravy, které díky svému složení zajistí, že vlasy budou kvalitnější a tím nebudou na padání tolik náchylné. Vyzkoušet můžete i různé bylinky a speciální šampony. Vlasy padají více v období menopauzy, následkem stresu a po porodu, kdy začíná kolísat hladina ženských hormonů, což ovlivňuje mimo jiné i růst vlasů. V takovém případě vám mohou pomoci šampóny a tonika s obsahem kofeinu. 

Změňte svůj životní styl 

I změna vašeho životního stylu má vliv na to, že vaše vlasy mohou padat. Pro zdravé a silné vlasy jsou důležité vitamíny, bílkoviny a železo. Citrusové plody a kiwi obsahují hodně vitamínů. Mléčné produkty jsou bohaté na bílkoviny, luštěniny dodají vašemu organizmu zinek. Na doplnění železa jsou výborné ovesné vločky nebo ořechy. Eliminujte kouření, kofein a šumivé nápoje. Doporučujeme vyvarovat se drastických redukčních diet a pokud možno eliminovat stres.

Jak docílit hustších vlasů okamžitě? 

Musíte počítat s tím, že přece jenom bude nějaký ten týden trvat, než vámi nastavená léčba padání vlasů zabere. Určitý čas trvá, než se vlasové kořínky zregenerují. Běžně trvá cca 3–4 měsíce, než se silnější vypadávání vlasů znatelně zlepší. Účinnost všech přípravků závisí na metabolismu každého jedince. Některé účinky také nemusí být znát ihned, např. u velmi silného vypadávání vlasů může dojít ke zlepšení stavu, přesto je padání stále vyšší než normálně.

Co když ale chcete být krásná hned? Třeba kvůli nějaké důležité události? Pomůže zahušťovač vlasů. Jedná se o sprej, který rovnoměrně nastříkáte na svou hlavu a docílíte tak výrazně většího objemu. Jako krátkodobá pomoc ideální volba. 

KP

Foto: iStock


Diskuze: příspěvků