Domácnost

Yoggies: krmiva lisovaná za studena spojují zdraví i jedinečnou chuť

Sbírání kytiček

Granule patří stále mezi pejskaři k nejpopulárnějšímu způsobu krmení. Jsou nenáročné na přípravu a pokud je vyberete správně, máte jistotu vyvážené krmné dávky. Přemýšlíte, jaký druh granulí je pro vašeho psího člena rodiny ten nejlepší?

Na trhu je jich už tolik, že výběr se zdá jako téměř nadlidský úkol. Líbivé reklamní slogany totiž nestačí. Při výběru granulovaného krmiva pro pejska je potřeba dbát v prvé řadě na složení a kvalitu vstupních surovin.

Znáte granule lisované za studena?

Většina dostupných psích granulí je extrudovaná. Při jejich výrobě se suroviny zpracovávají za vysokého tlaku a teploty. Následně jsou granule dodatečně nastříkány tuky, konzervanty a umělými vitaminy, které nejsou pro pejska přínosné tolik jako ty přirozeně získané. Oproti tomu granule lisované za studena jsou vyráběny za nízkých teplot a díky tomu zůstává zachováno více výživových hodnot použitých surovin. Další jejich výhodou je, že v psím žaludku nebobtnají, což pomáhá snižovat riziko nebezpečné torze. U granulí lisovaných za studena vás možná překvapí kratší doba expirace. Díky tomu ale můžete vašemu pejskovi dopřát čerstvé a voňavé krmivo z kvalitních, šetrně zpracovaných surovin bez nevhodných konzervantů a plnidel.

Yoggies granule lisované za studena
Yoggies granule lisované za studena

Krmiva Yoggies ví jak na to

U většiny za studena lisovaných krmiv se teplota při výrobě obvykle pohybuje v rozmezí 45 až 80 °C. Yoggies granule lisované za studena jsou jedinečné v tom, že se vyrábí za teploty do 39°C. Díky tomu si uchovají skutečně maximum živin, a to včetně tolik důležitých antioxidantů. To ale ještě není vše! V granulích Yoggies najdete jako bonus i probiotika a prebiotika vhodná pro psy. Ta mají významný vliv na zdraví mikrobiomu a tím i imunitu vašeho chlupáče. Snadněji se tak ubrání nemocem, parazitům i alergiím. Ve složení najdete i další složky, které působí příznivě na zdraví střev, konkrétně křemelinu a rašelinu. Nahrubo mleté suroviny navíc podporují střevní peristaltiku.

Vyberou si i ty nejmlsnější jazýčky

Krmiva Yoggies mají složení doslova nabité těmi nejlepšími surovinami. Váš psí parťák si tak může pochutnat na masu té nejvyšší kvality z prověřených faremních chovů. To je doplněno směsí zeleniny, ovoce, bylinek a již zmíněných probiotik a prebiotik. Některé receptury obsahují navíc výtažek z mušle Perna canaliculus, který podporuje zdraví šlach, vazů a kloubů. Ve složení byste marně hledali chemická dochucovadla a konzervanty. Veškeré suroviny si díky zpracování za nízké teploty zachovávají maximum živin, atraktivní vůni a delikátní chuť.

Za studena lisované granule Yoggies jsou inspirovány krmením syrovou stravou. Není proto divu, že se jim přezdívá „Sušený BARF“. Vybírat můžete z více receptur, které se liší především obsaženými druhy masa. Vyzkoušet tak můžete například unikátní recepturu s vepřovým masem Ibérico s jablky. Záleží na tom, co vašemu hafanovi chutná nejvíce, případně na jeho zdravotních omezeních. Yoggies myslí i na pejsky s potravinovými alergiemi a jinými zdravotními problémy. I na malá plemena, pro která jsou u všech receptur v nabídce mini granule. Díky granulím Yoggies si může pochutnat zdravě každý pes!

Připravila: Katka

Zdroj informací: Yoggies
Zdroj fotografií: Yoggies
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků