Rodina

Zahrada jako místo plné fantazie – 3 tipy jak na to!

Přemýšlíte, jak vytvořit pro své ratolesti zábavnou zahradu? Vy i partner už jste si na zahradě našli „to své“, ale jak dopřát svým ratolestem dostatek prostoru, kde se realizovat a rozvíjet, když dospělí pracují nebo odpočívají?

Kam hračky a herní prvky situovat? 

Vždy platí pravidlo – čím mladší dítko, tím více dozoru potřebuje. Nejprve se tedy zamyslete, kde trávíte většinu času vy. Pokud třeba v kuchyni a na terase, je podstatné herní prvky či hračky pro děti umístit právě poblíž těchto míst, abyste měli maximální přehled o tom, co se právě děje. Není nic zlověstnějšího než dlouhotrvající ticho, které je většinou prolomeno zděšením nebo křikem, ať už ze strany rodičů nebo dětí. Výsledky dětské kreativity mohou být zkrátka různorodé – od odřených kolen až po pomalované stěny. 

Hračky na celý rok 

Ať už pořizujete hračky pro holky nebo hračky pro kluky, je dobré začít těmi, které využijete téměř celý rok – zejména pokud budou celý rok umístěné na zahradě. Podle nich pak můžete teprve vymýšlet místo pro „sezónní hračky“. Vezměte to tedy od těch největších – máte v plánu stavět zahradní domeček, prolézačky nebo třeba dětské pískoviště? Vymyslete jim místo, na které bude vidět z většiny částí domu či zahrady, které nejčastěji obýváte vy – dospělí. 

Máte vymyšlené, případně i umístěné ty herní prvky, které budou na zahradě napevno? Pak pokračujte k menším věcem. Jednou z oblíbených zábav batolat i menších dětí jsou dětská odrážedla. Všichni známe odrážedla klasická, ve tvaru kola nebo motorky. Pokud však vnímáte, že z vašeho dítka začíná růst malý motorkář, podpořte jeho fantazii. Existují například elektrická dětská vozítka – malé dětské motorky, se kterými se váš závodník opravdu do sytosti vyřádí. Vozítka dokonce vydávají zvuky velmi podobné skutečné motorce. 

Odrážedla a dětská vozítka jsou nejen skvělou zábavou, ale děti si díky nim budují jemnou i hrubou motoriku a samozřejmě také rovnováhu. Pak už jen záleží na vaší fantazii a fantazii vašeho dítka. Na zahradě lze vytvořit „motorkářskou dráhu“ nebo si s dítkem za deštivého odpoledne vyrobit dopravní značky, které se dítko bude hravou formou učit rozeznávat. 

Vodní radovánky 

Právě ty by na zahradě neměly chybět, ať už máte doma batole či školáka. Plánujete koupit bazén? Nejprve se musíte rozhodnout, jaký chcete. 

Druhy bazénů: 

• Malé dětské nafukovací bazénky 

• Nadzemní samonosné bazény s nafukovacím lemem 

• Nadzemní bazény s konstrukcí 

• Nadzemní bazény s pevnou stěnou 

• Bazény zapuštěné do země 

 K bazénu pak samozřejmě patří i opalovací lehátka, nafukovací matrace, vodní pistole a spousta dalšího, s čím si vyhrají děti i dospělí bez ohledu na věk a zkušenosti.

Komerční prezentace
Foto: Topenilevne.cz


Diskuze: příspěvků