Zápisník zhýralé matky: Dobrodružství čeká venku, to ostatní uvnitř.

Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce hledá důvod. Je to logické, důvody poletují všude kolem. Z praxe i ze života vím, že se pochytají snáze a používají častěji. Říká se jim výmluvy. A otázka k nim vede přes Proč.

Zápisník zhýralé matky: Dobrodružství čeká venku, to ostatní uvnitř.
Zobrazit fotografii v galerii

Kdo chce skutečně něco změnit, snaží se nalézt způsob. Způsob je řešení. Hledáme jej pomocí slova Jak. Důvod je tu hned. Na způsob si musíme přijít a vede k němu delší cesta. To je jako když srovnáte prášek na bolení hlavy s vodou. Prášek je okamžitá úleva, taková záplata, která řeší důsledek a se kterou odezní bolest za pár minut. Vodou řešíme příčinu. Popíjením vody odchází bolest pomaleji, ovšem s dlouhodobým účinkem. Chcete polykat pilule nebo pít čistou vodu? 


Já popíjím už léta čistou vodu. V mém osobním i profesním životě dlouhodobě používám Jak. K očistě tělesné i mentální se snažím vést i své klienty v kurzech FIT a FRESH, při koučování a mentoringu. 


Od počátku tohoto roku xkrát denně řeším právě s klientkami situace, které je dovedly do slepé uličky. U většiny je společným jmenovatelem nadváha. U žen potom fakt, že se staví na poslední místo. Ocitají se v bludném kruhu - opakovaně slýchám přirovnání ke křečkovi v kolečku. Dobrovolně se stávají služkami. Rezignují na svůj vzhled. 


Zrovna včera jsme s několika ženami rozkládaly jejich témata. Nosným motivem jejich mistrovství je stavění sebe na poslední místo - v hierarchii rodiny, v partnerském vztahu, v práci. 


Slyším, jak je partner soustavně znemožňuje a ponižuje. Bojí se pohnout z místa - schází jim odvaha. Nemají na sebe čas -nehledají ho. Ví, že to není dobrý přístup, ale jinak to prý neumí. Mnohé z nich vypráví, jak končí v ordinacích lékařů se stavy úzkosti, panickými atakami a diabetem mellitus 2. stupně. Možná se na mě teď naprdnete, ale fakt slyším výmluvy a omluvy. 


Sama jsem trpěla nadváhou, nízkou sebeláskou, urputnými bolestmi kolen, došlo i na kyčle. Dotáhla jsem své stavy od úzkostí k silném syndromu vyhoření. Vykrmovala své tělo a oblbovala mysl výmluvami. Živila své rozbourané sebevědomí omluvami. Až když jsem vyhledala kouče a začala postupně svůj život s k u t e č n ě řešit, dostala jsem všechno, o čem jsem si troufala jen snít. Nebylo to zadarmo! 


Až když jsem uvolnila všechna falešná přesvědčení o sobě, smířila se s tím kdo jsem a rozhodla se ke změnám, zhubla jsem a začala dělat to co mi dává smysl. Pomáhat ženám žít život, jaký si zaslouží. 


Když dosáhneme jakéhokoliv výsledku, s nímž jsme spokojené, neměly bychom ustrnout. Životní příběh se děje, nestojí. My bychom se měli rozvíjet s ním. K tomu, abychom měly cestu snazší je dobré vypěstovat si vnitřní sílu a sebedůvěru. Snáze tak odoláme našeptávačům. S vyšší sebedůvěrou dokážeme pružně reagovat na stále rychleji přicházejíc změny. Dokážeme se spoléhat a rozhodovat samy. Nepotřebujeme potvrzování zvenčí. 


Začal nový rok. Bude to opět náročný a krásný rok plný změn. Popřemýšlejte nad otázkou: „Není právě teď ten čas, abych využila přirozené novoroční motivace a odhodila to, co mne nejvíc tíží“?


Zápisník zhýralé matky předchozí díl. 


Autor: Petra Krajčinovič, FIT a FRESH
Foto: Petra Krajčinovič

DISKUZE K ČLÁNKU

2

To je pravda, nezbývá než souhlasit! Od té doby, co mám děti mi bohužel moc času na nějaké "dobrodružství" nezbývá. Teda až na krásný prodloužený víkend, co jsme si s manželem užili v létě. Chtěli jsme po dlouhé době vyrazit někam sami, tak jsem zadala do googlu "dovolená v čechách". Narazila jsem na tohle: https://www.treehousejested.cz/ a bylo rozhodnuto! Děti jsme nechali u mé sestry a užili jsme si tam krásné 3 dny. Už se těším, až budou děti starší, protože se tam chceme vrátit i s nimi.

ODPOVĚDĚT

4

Pravdivé, jen se k tomu "dokopat."

ODPOVĚDĚT

4

Pravdivé, jen se do toho pustit.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (3 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zápisník zhýralé matky: Boj s nadváhou a stará influencerka

Zápisník zhýralé matky: Boj s nadváhou a stará influencerka

Ženy, matky, spolubojovnice, chlapíci též samozřejmě. Přináším vám další díl Zhýralky – zpátky do budoucnosti,...

Zápisník zhýralé matky: Hubená a nešťastná nebo komfort bytí

Zápisník zhýralé matky: Hubená a nešťastná nebo komfort bytí

V předchozím díle Zápisníku zhýralé matky Poměřování a posuzování – zabiják sebevědomí jsem se rozepsala...

Zápisník zhýralé matky: Time management

Zápisník zhýralé matky: Time management

Když se rozhodnete před padesátkou zhubnout a všichni kolem vám "fandí".

Zápisník zhýralé matky: Poměřování a posuzování - zabiják sebelásky

Zápisník zhýralé matky: Poměřování a posuzování - zabiják sebelásky

V nabídkách na rozhovory a články, které chodí, mě jedna z minulého týdne - velmi...

Zápisník zhýralé matky: Nepřestávejte být dobrým člověkem kvůli špatným lidem

Zápisník zhýralé matky: Nepřestávejte být dobrým člověkem kvůli špatným lidem

Kdyby se měřil psychologický index, zcela určitě budeme, po roce, kdy padaly jistoty a bortilo...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

ÚNIK MOČI

Nemáte někdo zkušenost s tímhle eshopem ...

BATOH

Vybírám batoh, kde jste kupovali?

DĚTSKÝ BATOH

Kde jste sehnali kvalitní dětský batoh? Sdílejte tipy na ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz