Zápisník zhýralé matky: Dobrodružství čeká venku, to ostatní uvnitř.

Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce hledá důvod. Je to logické, důvody poletují všude kolem. Z praxe i ze života vím, že se pochytají snáze a používají častěji. Říká se jim výmluvy. A otázka k nim vede přes Proč.

Zápisník zhýralé matky: Dobrodružství čeká venku, to ostatní uvnitř.
Zobrazit fotografii v galerii

Kdo chce skutečně něco změnit, snaží se nalézt způsob. Způsob je řešení. Hledáme jej pomocí slova Jak. Důvod je tu hned. Na způsob si musíme přijít a vede k němu delší cesta. To je jako když srovnáte prášek na bolení hlavy s vodou. Prášek je okamžitá úleva, taková záplata, která řeší důsledek a se kterou odezní bolest za pár minut. Vodou řešíme příčinu. Popíjením vody odchází bolest pomaleji, ovšem s dlouhodobým účinkem. Chcete polykat pilule nebo pít čistou vodu? 


Já popíjím už léta čistou vodu. V mém osobním i profesním životě dlouhodobě používám Jak. K očistě tělesné i mentální se snažím vést i své klienty v kurzech FIT a FRESH, při koučování a mentoringu. 


Od počátku tohoto roku xkrát denně řeším právě s klientkami situace, které je dovedly do slepé uličky. U většiny je společným jmenovatelem nadváha. U žen potom fakt, že se staví na poslední místo. Ocitají se v bludném kruhu - opakovaně slýchám přirovnání ke křečkovi v kolečku. Dobrovolně se stávají služkami. Rezignují na svůj vzhled. 


Zrovna včera jsme s několika ženami rozkládaly jejich témata. Nosným motivem jejich mistrovství je stavění sebe na poslední místo - v hierarchii rodiny, v partnerském vztahu, v práci. 


Slyším, jak je partner soustavně znemožňuje a ponižuje. Bojí se pohnout z místa - schází jim odvaha. Nemají na sebe čas -nehledají ho. Ví, že to není dobrý přístup, ale jinak to prý neumí. Mnohé z nich vypráví, jak končí v ordinacích lékařů se stavy úzkosti, panickými atakami a diabetem mellitus 2. stupně. Možná se na mě teď naprdnete, ale fakt slyším výmluvy a omluvy. 


Sama jsem trpěla nadváhou, nízkou sebeláskou, urputnými bolestmi kolen, došlo i na kyčle. Dotáhla jsem své stavy od úzkostí k silném syndromu vyhoření. Vykrmovala své tělo a oblbovala mysl výmluvami. Živila své rozbourané sebevědomí omluvami. Až když jsem vyhledala kouče a začala postupně svůj život s k u t e č n ě řešit, dostala jsem všechno, o čem jsem si troufala jen snít. Nebylo to zadarmo! 


Až když jsem uvolnila všechna falešná přesvědčení o sobě, smířila se s tím kdo jsem a rozhodla se ke změnám, zhubla jsem a začala dělat to co mi dává smysl. Pomáhat ženám žít život, jaký si zaslouží. 


Když dosáhneme jakéhokoliv výsledku, s nímž jsme spokojené, neměly bychom ustrnout. Životní příběh se děje, nestojí. My bychom se měli rozvíjet s ním. K tomu, abychom měly cestu snazší je dobré vypěstovat si vnitřní sílu a sebedůvěru. Snáze tak odoláme našeptávačům. S vyšší sebedůvěrou dokážeme pružně reagovat na stále rychleji přicházejíc změny. Dokážeme se spoléhat a rozhodovat samy. Nepotřebujeme potvrzování zvenčí. 


Začal nový rok. Bude to opět náročný a krásný rok plný změn. Popřemýšlejte nad otázkou: „Není právě teď ten čas, abych využila přirozené novoroční motivace a odhodila to, co mne nejvíc tíží“?


Zápisník zhýralé matky předchozí díl. 


Autor: Petra Krajčinovič, FIT a FRESH
Foto: Petra Krajčinovič

DISKUZE K ČLÁNKU

0

To je pravda, nezbývá než souhlasit! Od té doby, co mám děti mi bohužel moc času na nějaké "dobrodružství" nezbývá. Teda až na krásný prodloužený víkend, co jsme si s manželem užili v létě. Chtěli jsme po dlouhé době vyrazit někam sami, tak jsem zadala do googlu "dovolená v čechách". Narazila jsem na tohle: https://www.treehousejested.cz/ a bylo rozhodnuto! Děti jsme nechali u mé sestry a užili jsme si tam krásné 3 dny. Už se těším, až budou děti starší, protože se tam chceme vrátit i s nimi.

ODPOVĚDĚT

3

Pravdivé, jen se k tomu "dokopat."

ODPOVĚDĚT

3

Pravdivé, jen se do toho pustit.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (3 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zápisník zhýralé matky: Boj s nadváhou a stará influencerka

Zápisník zhýralé matky: Boj s nadváhou a stará influencerka

Ženy, matky, spolubojovnice, chlapíci též samozřejmě. Přináším vám další díl Zhýralky – zpátky do budoucnosti,...

Zápisník zhýralé matky: Hubená a nešťastná nebo komfort bytí

Zápisník zhýralé matky: Hubená a nešťastná nebo komfort bytí

V předchozím díle Zápisníku zhýralé matky Poměřování a posuzování – zabiják sebevědomí jsem se rozepsala...

Zápisník zhýralé matky: Time management

Zápisník zhýralé matky: Time management

Když se rozhodnete před padesátkou zhubnout a všichni kolem vám "fandí".

Zápisník zhýralé matky: Poměřování a posuzování - zabiják sebelásky

Zápisník zhýralé matky: Poměřování a posuzování - zabiják sebelásky

V nabídkách na rozhovory a články, které chodí, mě jedna z minulého týdne - velmi...

Zápisník zhýralé matky: Nepřestávejte být dobrým člověkem kvůli špatným lidem

Zápisník zhýralé matky: Nepřestávejte být dobrým člověkem kvůli špatným lidem

Kdyby se měřil psychologický index, zcela určitě budeme, po roce, kdy padaly jistoty a bortilo...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

DEKORACE ONLINE

Dobrý večer, poradíte prosím, kde mají na internetu hezké ...

JAKÉ KOUPIT OŘÍŠKOVÉ MÁSLO?

Dobrý den, nemáte prosím doporučení na kvalitní ...

DOPLŇKY STRAVY

Dobrý večer, poradíte prosím jaké doplňky užívat pro ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz