Krása

Zlato nebo stříbro? A jak je kombinovat?

Když přijde čas na vybírání si doplňků a vaše rozhodnutí je mezi zlatem a stříbrem, mnoho lidí se rozhoduje podle tónu své pleti. 

Lidé s tmavším tónem pleti, nebo s žlutým a oranžovým podtónem si většinou jasně vyberou zlaté šperky a doplňky. Naopak lidé s porcelánovým podtónem pleti nebo růžovým, volí stříbro. Není tohle trochu omezující? Proč kovy nekombinovat nebo se rozhodnout podle toho co se vám líbí. Přečtěte si naše rady jak na to.

Zlato

Pokud se vám zlaté šperky líbí, není nic jednoduššího než je hezky zkombinovat a docílit tím skvělého looku. 

Příkladem jsou bohémské looky a vintage stylZlaté doplňky si také velmi rozumí s retro stylem, nebo červenou rtěnkou

Stříbrná záře

Stříbrné náušnice

Stříbro se velmi hodí na večerní akce, jedním z důvodů je možná to, že dokáže díky krystalům, které jsou velmi často součástí stříbrných šperků, vykouzlit lesk a záři. Tak jako to neumí žádný jiný šperk. Kouzlo mají i při záři světel.

Trend převzatý z Ameriky je zakomponovat stříbro do černé nebo hnědé kůže. Oblékněte si k tomu bílou tuniku a hnědé sandálky a vyražte do ulic.

Stříbro je také velmi jemné, takže pro ty, kdo nemají rády výrazné šperky je to ideální barva. Stříbrné náušnice v podobě pecek nebo jemných řetízků zvýrazní ženy, které jinak šperky nenosí.

Mix&Match

Pokud jsou šperky menší, není žádný problém zkombinovat jich více dohromady.

Pár rad na závěr

Pokud nemáte vybranou jen jednu barvu kovu a rády vybíráte až podle celého outfitu, více se hodí teplé odstíny šatů k zlaté a naopak studené tóny ke stříbrné.

Podobná pravidla platí i u make upu. I když máte světlý podtón pleti, nemusíte se bát zlatých šperků. Stačí doplnit výraznější rtěnkou vínové nebo červené barvy. Nebo teplejší oční stíny.

Takhle to platí i opačně. Tedy pokud máte tmavší podtón, ale líbí se vám stříbrné šperky, zvolte světle růžovou rtěnku a velmi světlé oční stíny.

Připravila: Lucie

Foto: pinterest.com


Diskuze: příspěvků