Krása

Módní trendy: peplum

Sbírání kytiček

Od módních přehlídek a červených koberců až k novým kolekcím v běžných obchodech nelze nezaregistrovat peplum. Do šatníku se nám derou peplum šaty ve všemožných délkách, ale také topy, kabátky a sukně.

Co je peplum

Peplum je určitý druh (střih) oblečení, kde je kraťoučká sukně (nebo zkrátka kus látky, laicky řečeno) připevněná přes jiný kus oděvu.

A kde se vzalo tohle zvláštní a vcelku vtipné pojmenování? Už v antickém Řecku. Právě tam se zrodil tento „trend“, nosil se ovšem jen mezi vysoce postavenými lidmi. Během historie se peplum střihy objevovaly v oblékání ještě několikrát, většinou ale jen pro praktické účely a ochranu oblečení vespod.

Peplum střih se v posledním roce stal oblíbencem všech stylistů. Nejen že vypadá zajímavě, svěže a mladistvě, ale také krásně tvaruje postavu – vytváří dojem přesýpacích hodin, sukénka rafinovaně zakrývá bříško a opticky zužuje pas. Plánujete-li si koupit na novou kulturní sezónu malé černé, zvažte určitě i tuto možnost.

V tomto stylu si můžete pořídit elegantní sako nebo bundu. V široké nabídce jsou také trička. Délka může být decentní i sahající až ke kolenům. Peplum z měkčích látek mají záhyby a řasení. K vidění jsou také třásně. Jiné modely využívají tvrdších látek, aby peplum styl lépe vynikl.

Jak peplum nosit

Netypický střih tohoto oblečení si vyžaduje určitá pravidla a určitě také střídmost při nošení. U šatů je to jednoduché, k těm stačí přihodit několik doplňků, boty, sáčko pro chladnější dny a můžete vyrazit do práce i do divadla. Peplum sukně a topy ale už při vytváření outfitu vyžadují více pozornosti. Máte-li na sobě peplum top nebo kabátek, zvolte úzké kalhoty nebo pouzrovou sukni, abyste objem oblečení vyvážila. Chcete-li si na sebe vzít peplum sukni, nezapomeňte ji zkombinovat s užším tílkem nebo hedvábnou blůzou, v každém případě zastrčené pod sukní, aby vynikl váš pas. Krásně vypadají peplum saka.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: www.instyle.com/peplum-trend-2023-7501180, www.refinery29.com/en-us/2022/04/10930349/peplum-style-trend-explained
Zdroj fotografií: gpointstudio freepik
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků