Krása

Znáte Peplum trend?

Od módních přehlídek a červených koberců až k novým kolekcím v běžných obchodech nelze nezaregistrovat, že je tu nový trend – peplum. Do šatníku se nám derou peplum šaty ve všemožných délkách, ale také topy, kabátky a sukně.

Co je peplum zač?

Bershka

Bershka

Peplum je určitý druh (střih) oblečení, kde je kraťoučká sukně (nebo zkrátka kus látky, laicky řečeno) připevněná přes jiný kus oděvu.

 

A kde se vzalo tohle zvláštní a vcelku vtipné pojmenování? Už v antickém Řecku. Právě tam se zrodil tento „trend“, nosil se ovšem jen mezi vysoce postavenými lidmi. Během historie se peplum střihy objevovaly v oblékání ještě několikrát, většinou ale jen pro praktické účely a ochranu oblečení vespod.


Peplum střih se v posledním roce stal oblíbencem všech stylistů. Nejen že vypadá zajímavě, svěže a mladistvě, ale také krásně tvaruje postavu – vytváří dojem přesýpacích hodin, sukénka rafinovaně zakrývá bříško a opticky zužuje pas. Plánujete-li si koupit na novou kulturní sezónu malé černé, zvažte určitě i tuto možnost.


Jak peplum nosit?

Bershka

Bershka

Netypický střih tohoto oblečení si vyžaduje určitá pravidla a určitě také střídmost při nošení. U šatů je to jednoduché, k těm stačí přihodit několik doplňků, boty, sáčko pro chladnější dny a můžete vyrazit do práce i do divadla. Peplum sukně a topy ale už při vytváření outfitu vyžadují více pozornosti. Máte-li na sobě peplum top nebo kabátek, zvolte úzké kalhoty nebo pouzrovou sukni, abyste objem oblečení vyvážila. Chcete-li si na sebe vzít peplum sukni, nezapomeňte ji zkombinovat s užším tílkem nebo hedvábnou blůzou, v každém případě zastrčené pod sukní, aby vynikl váš pas.

 


Celebrity propadly peplum šatům

 

Na několika posledních premiérách a slavnostních předávání cen se ukázalo, že peplum je i v Hollywoodu trendem roku. Není divu – elegantní střih sluší většině typů postavy! Krásky jako Kim Kardashian, Dianna Agron, Victoria Beckham, Blake Lively ale také Adele či Lady Gaga patří mezi hvězdy, které peplum trendu podlehly a také jej patřičně proslavily.

 

Autor: Natalie
Foto:Looklet.com, weheartit.com, Bershka, ZARA
17. 9. 2012
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků