Děti

Jak připravit domácnost na narození dítěte

Při pohledu na čerstvě vybarvené dvě čárky těhotenského testu proběhnou ženě hlavou miliony myšlenek. Jedna z prvních se asi nebude týkat úprav domácnosti, ale časem začne řešit toto téma většina nastávajících maminek.

Všechny ostré předměty musí pryč

Dobře, nemusí to být zas tak přehnané jako v pohádce o Šípkové Růžence. Měli byste se ale podívat po domácnosti očima dítěte. Nedáváte nůžky a nože do šuplíku, který je až příliš dostupný malým průzkumníkům? Také zkontrolujte a zajistěte ostré rohy. Asi si říkáte, že než začne vaše štěstí lézt, máte na tuto část fůru času. Nikdy ale nevíte, jestli nebudete mít doma pořádné zlobidlo. Neprohloupíte, když se o to postaráte ještě před porodem.

Zásuvky nenechávejte napospas průzkumníkům

To samé co o rozích platí u zásuvek na elektřinu. Všechny zásuvky by měly mít bezpečnostní záklapku. Stojí pár korun a ušetří vám spoustu starostí. Koupíte ji v každém obchodě s domácími potřebami.

Zábrany na schody

Pokud máte doma schody, určitě byste neměli zapomenout na zábranu. Stačí zhruba metr vysoká vrátka se spolehlivým zabezpečením, aby si je dítě neotevřelo. Ideální je háček s uzavíráním. Výroba takové zábrany není složitá. A nemusíte ji mít doma do konce života. Stačí jednoduchý „žebřík“, který se upevní z obou stran dveřních futer, případně se namontuje ke stávající zábraně schodiště.

Ohrádky

Chcete dítěti vytvořit ohrádku kolem postele, nebo vytvořit bezpečný prostor na hraní pro chvíle, kdy například stojíte u vařiče? Není nic jednoduššího než dát dohromady pár dřevěných desek s průhledy a vytvořit z nich ohrádku. Navíc je můžete hezky ozdobit hračkami a nápisy.

Praktické tipy

Příprava dětského pokoje by vydala na samostatnou knihu. Zaměříme se tedy na praktické tipy. Co se týče vybavení, určitě kromě postýlky počítejte i s úložným prostorem na oblečení, pleny, ale i hračky. Můžete si také vyrobit přebalovací pult na vrchu komody s oblečením. Do budoucna myslete hlavně na prostor pro hračky, které vám po každé oslavě přibydou do dětského pokoje. Ideální jsou různé závěsné systémy, které po čase jednoduše odmontujete. Nešetřete ani poličkami. Určitě je využijete.

Připravila: Věra Hájková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: poptavej.cz truhláři a řemeslníci
Zdroj fotografií: Josef Soušek

Diskuze: příspěvků