Děti

Jak rozhýbat doma děti: vyzkoušejte schovávačku i háďátko

Jak zabavit děti, když není sníh a venku je mlhavo? Zabavte ratolesti v teple domova. Stačí jen trochu popřemýšlet, jaké „pomůcky“ máte po ruce, na některé hry si nachystat budík nebo stopky a můžete začít.

Papírová koulovačka

Tohle je bleskovka, jejíž příprava zabere pár minut. Stačí zmačkat několik listů novin nebo nepotřebného papíru. Pokud se sejde více hráčů, je lepší, když každý bude mít svoje papíry barevně odlišené. Pak postavte do středu místnosti židli, na ní hrnec nebo lavor a snažte se do něj trefit. Nebo hrnec položte na zem, na sedačku. Házet se dá i pozadu či se zavázaným jedním okem.

Židlovaná

Když už máte nachystanou židli, využijte ji. Děti mohou na židli vylézat, vyskakovat nebo ji podlézat. Můžete také dát dvě židle k sobě a děti je zkusí bez doteku podlézt. Kde je hodně místa, tam se nabízí ze židlí postavit slalomovou dráhu, kterou soutěžící zdolají třeba v dřepu nebo po čtyřech.

Schovávačky

Co takhle schovat se za závěs do sprchového koutu? Nebo čekat, jestli vás někdo objeví za postelí? Jeden stojí za pikolou a všichni ostatní si musí najít nějakou skrýš. A když máte malý byt? Pak neschovávejte sebe, ale drobné předměty. Třeba hrací karty, nebo nastříhané barevné papírky. Dodržujte pravidlo, že každá věc musí být aspoň z části vidět, aby nebylo potřeba otevírat skříně či šuplíky. Na povel všichni začnou hledat, a kdo bude nejúspěšnější, může vymyslet důmyslné skrýše pro další hru.

Háďátko

Dětem přivažte k pasu provázek. Na jeho konec, který by měl sahat zhruba 5 až 10 centimetrů nad kolena, připevněte propisku, tužku, fixu. Pak nechte potomky, aby se tužkou strefili do hrdla prázdné láhve, která stojí na zemi (každé má svoji lahev, umístěnou mezi nohama). Abyste tuhle hru trochu zdramatizovali, můžete dětem měřit čas.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: Baby club Juklík
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků