Akce

Akrobatické duo DaeMen

Jejich vystoupení stejně jako dokonalé postavy asi nenechají (nejen) ženy chladnými. Víte však, který je vlastně který? A kde je můžete v nejbližší době vidět naživo?

Je to tak, máme je zafixované jako dvojici, takže když se někde v tisku objeví jejich jména a fotografie bez popisku, kdo se v nich má vyznat? A přitom je to snadné. Ten větší a starší se jmenuje Petr Horníček a jeho subtilnější kolega má v občance jméno Zdeněk Moravec. Aktuálně, už tuto sobotu 21. dubna, se duo DaeMen představí v rámci druhého pražského castingu soutěže Schwarzkopf Elite Model Look v obchodním centrum Chodov, kam se můžete přijít podívat i vy.

První otázka tedy nemohla být snad ani jiná – co vy a móda?


Petr Horníček: Nakupování a móda – to je naše partie.
Zdeněk Moravec: Já teda nic moc. Nechávám to na Péťovi, on mi poradí, co si mám oblíknout. Občas mě to ale baví, koupit si něco nového.
Petr Horníček: No právě. A já ho pak nemůžu dostat z nákupního centra.

Mluví vám partnerky do výběru oblečení?

Petr Horníček: Ne, my si do toho kecáme navzájem.

Vy jste, Petře, studoval obor oděvní návrhář. Věnujete se návrhářství i dnes?


Petr Horníček: Studoval jsem Technickou univerzitu v Liberci, obor Projektování konfekční výroby. Nejedná se přesně o návrhářství, ale móda mě vždycky bavila. Teď už na to není vůbec čas. Vlastně od vysoké školy, kdy jsem začal více trénovat, se to překlenulo spíše ke sportu.

V roce 2010 jste vyhráli soutěž Česko Slovensko má talent, vaše vystoupení s názvem Padlý anděl tehdy dojalo nejedno oko k slzám. Co se od té doby změnilo?


Zdeněk Moravec: Asi to, že jsme to divadlo začali brát nějak vážně. Celkově se tím živíme a účastníme se stále více sportovně-divadelních projektů.
Petr Horníček: Předtím jsme neměli čas a teď už nemáme vůbec žádný.

A kdybyste ho měli, jak byste relaxovali?


Petr Horníček: To je právě problém – volný čas a relax. Třeba nedávno o Velikonocích nám vyšly dva dny volna. Zdenda byl doma u rodiny a já v Praze. Ono to vždycky hrozně rychle uběhne, ale já většinou nic moc nedělám.

Zdeněk Moravec: Doufám, že se v létě dostanu na dovolenou, rád bych jel někam k moři. A když už je to volno, tak se mi ho většinou nechce trávit nějakou aktivitou. Nejradši ležím, opaluji se, plavu.

Než se tak stane – kde vás mohou fanoušci vidět?


Petr Horníček: 13. dubna jsme v Divadle Palace Theatre měli premiéru kabaretu, který se jmenuje Lidoskop; jde o spojení divadla, tance, akrobacie a zpěvu. V hlavní roli se představí Tomáš Matonoha, Kamila Nývltová a samozřejmě my jako DaeMen.

Zdeněk Moravec: Představení budeme hrát až do konce června 2012 čtyřikrát měsíčně. A v rámci castingů Schwarzkopf Elite Model Look se na nás můžete přijít podívat ještě v sobotu 21. dubna do Centra Chodov.

Chcete se o DaeMenech dozvědět více? Pak neváhejte a nalistujte si jejich webovky: www.daemen.cz

Připravila: Marcela
Foto: archiv Centra Chodov
17. 4. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků