Krása

Asijské trendy v péči o vlasy: prospívá jim nízké pH a vhodné oleje

Sbírání kytiček

Je jedno, jestli jsou vaše vlasy blond, hnědé, zrzavé či trendy šedé. Barva vlasů podléhá módním trendům a ženy ji obvykle mění z různých důvodů. Ať se jedná o zvýšení sebevědomí nebo jen touhu po vybočení ze stereotypu, každá taková změna se podepisuje na stavu vlasového vlákna.

Ať chceme či ne, pro změnu barvy je nutné vlas „otevřít“. Každé takové otevření však s sebou nese svá rizika, vlasy se stávají matnými, křehkými, snadno krepatí, lámou se a jsou nepříjemné na dotek. Jak je ale možné, že v Asii mají ženy své hřívy dokonale lesklé i přes skutečnost, že se též od poměrně ranného mládí zkrášlují i pomocí permanentních barev?

Klíčem je nízké pH a exotické oleje

Nemusíte smutnit, že samotné otevření vlasu a změna barvy vás zbaví lesku navždy. Není tomu tak. Vlasové vlákno lze poměrně efektivně zacelit. Ideální je vlasová maska s nízkým pH (4,0-5,0), kdy se vlasové vlákno krásně „zatáhne“.

Pokud chcete lesk dotáhnout k maximu, můžete vsadit na některý z exotických olejů. Velmi efektní je třeba olej z kamélie japonské přezdívané též zimní růže. Jde o stálezelenou volně žijící rostlinu, která kvete i v zimním období. Olej z jejích semen dodá vlasům krásný lesk, extrakt z jejích květů ochrání vlasy před znečištěním a zklidní pokožku hlavy.

Další v Asii často používanou složkou je olej ricinový ze skočce obecného, který je vynikající především na roztřepené konečky. Pro ochranu před nadměrným teplem se využívá olej z čajovníku, nám známý jako green tea.

Autor: formulátorka a hodnotitelka kosmetiky Ing. Lenka Průšová

Zdroj informací: formulátorka a hodnotitelka kosmetiky Ing. Lenka Průšová, canneff.com
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků