Už jste byli na kávě u Bati?

V suterénu obchodního domu Baťa na Václavském náměstí bylo otevřeno první Baťa café na světě. V zemi, kde se začala psát historie Bati, tak opět vzniká něco unikátního.

Interiér Baťa café prolínají kromě kávových motivů výrazné, a pro Baťu typické, červené prvky, jako např. lavice či lampy nad barem. Grafiky na stěnách vypráví příběh společnosti od jejího vzniku, přes expanzi do celého světa a vrací se ke klíčovému postavení obchodního domu na Václavském náměstí. Poslední část spojuje koncept kavárny se světem módy.

Koncept Baťa kavárny samozřejmě nestojí jen na příjemném designu, ale je hlavně o kvalitní kávě a delikátním občerstvení. „Rádi bychom zákazníkům nabídli to nejlepší, proto jsme za hlavního partnera zvolili firmu Nespresso, která je proslulá lahodnou kávou té nejvyšší kvality,“ uvádí marketingový ředitel Lukáš Ohanka.

Suterén obchodního domu se proměnil v příjemné prostředí provoněné kávou a sladkými dezerty, přesto se módní duch z tohoto prostoru nevytratil. Součástí Baťa kavárny je také Pop Up Shop, kde se budou pravidelně střídat různí čeští návrháři. „Hlavní myšlenkou je nabídnout zákazníkům možnost vybrat si celý outfit pod jednou střechou a ukázat jim, jak vhodně sladit oblečení pocházející z dílen českých návrhářů s obuví a doplňky Baťa,“ doplňuje Lukáš Ohanka.

Pop Up Shop ale nebude jen o známých českých jménech. Šanci prezentovat svou značku mohou dostat i nadějní designéři, kteří ještě nejsou ve světě módy tak usazeni. „Chceme tím ukázat, že si vážíme začínajících návrhářů a máme zájem podpořit českou tvorbu,“ vysvětluje Lukáš Ohanka. Jako první se v Baťa Pop Up Shopu představí modely z podzimní kolekce známé české značky E.daniely.


Být osobitá, jiná.

To není heslo jen pro nadcházející sezónu, ale motto celé tvorby návrhářek E.daniely – Daniely Flejšarové a Evy Janouškové. Nová kolekce podzim-zima 2013 je vytvořena z příjemných pružných a strukturálních materiálů. Základem je černá, kterou doplňují vzory ve stylu Art deco či žakárové květy. Kolekce se nese na vlně nezvyklých barevných kombinací jako žlutozelená a petrol či vínově červená a fialová. Výrazným doplňkem jsou úpletové, kožešinové či hedvábné šály.

Připravila: Katka
Foto: Baťa
20. 9. 2013

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků