Kosmetika

Blahodárný kokos v kosmetice

Tento oblíbený ořešák si nás získává v kuchyni svou chutí a potřebnými živinami, které jsou v něm obsažené. Díky neodolatelné vůni a mnoha pozitivních účinkům na vlasy, kůži i nehty je kokos ale také jedna z nejoblíbenějších složek v kosmetice.

Kokosový olej – přírodní zázrak

Účinky kokosového mléka i oleje obdivovaly kultury v Indii nebo Oceánii po celá tisíciletí. Čistý kokosový olej je mimo svou sladkou vůni známý i zvláčňujícími a vyživujícími účinky na pokožku a vlasy. Používá se proto na výrobu pleťových krémů a masek, šamponů, kondicionérů a zábalů.


Obsahuje potřebné antioxidanty v podobě vitamínů A, C a E, které pomáhají při prevenci vrásek a při hojení drobných jizviček. Kokosový olej má velmi podobné složení jako tuky v našem těle, takže působí velmi přirozeně a nenuceně.

 

Co všechno umí kokos

Kokosový olej se velmi dobře vstřebává do pokožky a je jemný, tudíž jej mohou používat i lidé s citlivou a suchou pokožkou nebo děti. Celoročně chrání pleť před návaly mrazů i prudkého slunce a posiluje její obranyschopnost. Vlasům dodává lesk a zabraňuje zbytečnému vysušování. Nanesením olejíčku po umytí vlasů docílíte snadnějšího rozčesávání a dodáte výživu svým roztřepeným konečkům. Působí také na utužování kořínků a je jemnou prevencí proti vypadávání vlasů.


To ale nejsou jediné blahodárné účinky kokosového oleje – zapomenout nesmíme ani na jeho schopnost ošetřovat popáleniny, nehty a účinnost proti nepříjemným striím. Pro autentickou vůni a relaxační účinky se používá i při masážích.

 

Vůně léta

Kokosové vůně jsou v letních sezónách žádané pro svoji svěžest a lehkost. Sehnat můžete parfémy s přidaným dřevem, jasmínem či citrusy. Kokosová vůně se ale vyjímá krásně i s jiným exotickým ovocem, jako je mango, ananas nebo maracuya.

Naše tipy

 

Bio kokosový olej Saloos

Bio kokosový olej Saloos

Bio kokosový olej Saloos

Bio Kokosový olej lisovaný za studena, skvěle pečuje hlavně o pokožku suchou, citlivou i alergickou. V létě ji regeneruje po opalování, v zimě ji chrání před mrazem. Je bohatý na antioxidanty, které působí proti volným radikálům a zpomaluje tak stárnutí pokožky.

Jeho exotickou vůni oceníte při relaxační masáži i při každodenním ošetření pokožky po koupeli. Pleť zůstává sametově hebká a neodolatelně provoněná. Je vhodný i pro vnitřní užití, lehce stravitelný, oblíbený při redukčních dietách, mimořádně vhodný na smažení i pečení, má vysokou tepelnou stabilitu a nepřepaluje se. Více informací na www.saloos.cz

 

Šampón a kondicionér z řady Nature Secret Oriflame

Šampon a kondicionér z řady Nature Secret Oriflame

Šampon a kondicionér z řady Nature Secret Oriflame

Šampón a kondicionér z řady Nature Secrets pšenicí a kokosem je určena pro suché a poškozené vlasy. Proteiny z PŠENICE obsahují „ochranné peptidy“, které vytvářejí na povrchu vlasů ochranný štít. Proniká hluboko do vlasových vláken a posiluje je.

KOKOSOVÝ OLEJ výborně zvláčňuje a vyživuje. Pomáhá bránit lámání vlasů a posílit je. Více informací na www.oriflame.cz.

 

Připravila: Katka
Foto: archiv firem
27. 8. 2012                               


Diskuze: příspěvků