Krása

Celková proměna Mirky: elegantní jarní modely

Sbírání kytiček

Dnes pro vás máme jarní proměnu. Modelkou je opět Mirka, kterou si možná pamatujete z minulé proměny, kde jsme ji oblékly do hřejivého úpletu a nalíčili jemně a přirozeně.

Mirku jsme přemluvili i pro tuto proměnu, protože je výrazný typ a sluší jí i výraznější oblečení a líčení. Rozhodli jsme se vytvořit jednu další variantu, aby bylo vidět, jaký účes, styl líčení i oblékání ženy mohou volit pro různé příležitosti. Tentokrát jsme se rozhodli pro více formální úpravu, která se hodí do zaměstnání pro významné dny, kdy nás čeká například porada, schůzka se šéfem, obchodní jednání s klientem nebo třeba pracovní pohovor. Mirka je typ, kterému je dán do vínku poměrně velký barevný kontrast, proto si může dovolit výrazné líčení. Navíc se můžeme řídit pravidlem, že pokud zastáváme vedoucí roli a chceme vyzařovat více autority, je lepší vyšší kontrast. Naopak pokud je naše role spíše podporující, volíme měkčí kombinace. 

Vlasy 

V minulé proměně jsem kladla důraz na kvalitní péči, která ošetří její neposlušné „háro“. V dnešní proměně jsem Mirce pro první dva modely vyčesala volný, ale elegantní drdol. Pro méně formální modely jsem ji lehce stáhla vlasy dozadu. A pro Mirku stále platí, že kvalitní péče o vlasy je na prvním místě. 

Vlasy Lenka Pešátová

Péče o pleť 

K péči o pleť jsem vybrala výrobky francouzské mořské kosmetiky Thalac. Na očištěnou pleť jsem jako základ použila Regenerační komplex Thalac. Působí jako iontové sérum a posiluje účinky následně použitého krému. Kaviárový krém proti vráskám Thalac si okamžitě získal Mirčiny sympatie, pro svou bohatou konzistenci doslova nabitou účinnými složkami, která poskytne zralé pleti vše potřebné pro celodenní komfort. Použití je vhodné nejen na obličej, ale také na krk a dekolt, který výborně zpevní. Na oční okolí jsem použila Péči o kontury očí a rtů Thalac, která odstraňuje známky únavy, zvláčňuje, vyživuje a hydratuje. 

Líčení 

Výraznější líčení je o maličko náročnější, ale při troše praxe je možné jej zvládnout za 10-15 minut. Tato ranní čtvrthodinka nám pomůže po celý den vypadat a cítit se skvěle a sebevědomě.

Líčení Marie Mandelíková

Make-up a tvářenka 

Mirka běžně nepoužívá makeup, proto jsem zvolila lehký CC krém Thalac s SPF 15 s přizpůsobivými pigmenty, který se přizpůsobí každému odstínu pleti. V jediném kroku dodává pleti hydrataci, vylepšuje barvu, zakrývá drobné nedokonalosti, chrání a umocňuje krásu. Ultra jemná textura s vysokým obsahem barvu korigujících CC pigmentů okamžitě po aplikaci přirozeně projasňuje a dokonale sjednocuje barevný tón pleti. Na závěr jsem nanesla jemnou vrstvu transparentního pudru. Tečkou za úpravou pleti je tvářenka v cihlovém odstínu, důkladně rozetřená podél lícních kostí. 

Oči 


Pro líčení očí jsem použila kombinaci antracitové, hnědovínové, smetanové a bílé barvy. Na celé pohyblivé víčko až k záhybu oka jsem použila hnědovínovou barvu a vnitřní koutek jsem projasnila smetanovým odstínem s perletí. Antracitovou jsem přidala do vnějšího koutku oka na horním i dolním víčku. Pod obočí jsem přidala bílý stín, který ještě více umocnil kontrast. Aby se jednotlivé barvy prolnuly, použila jsem kulatý stínovací štětec, kterým se ostré okraje krásně zjemní. Oko jsem orámovala černou tužkou a linku jsem lehce rozetřela, aby nepůsobila příliš tvrdě. Pro zvýraznění řas jsem nanesla dvě vrstvy černé řasenky. Nakonec jsem použila tmavohnědý stín k dotvarování obočí, aby byl rám oka dokonalý. 

Rty 


Rty jsem po celém obvodu obkreslila červenou tužkou na rty. Vnitřní prostor rtů jsem vyplnila červenou rtěnkou v obdobném odstínu. Rtěnku ve výrazné barvě se vyplatí nanášet i při domácím líčení pomocí štětce na rty. To nám umožní nanést pouze malé množství rtěnky, které důkladně rozetřeme a zapracujeme, čímž předejdeme ulpívání přebytku barvy na zubech. 

Mirka před proměnou a po proměně

Modely Elišky Tomkové 

Módní návrhářka z jižní Moravy, která obléká hlavně osobnost ženy a umí obléct skutečnou ženu s jejími tvary. V minulosti tvořila zejména v Brně a Velkých Pavlovicích, poslední roky je žádaná korporátními klientkami v Praze a otevřela zde salon v Krymské 4. V její tvorbě najdete kousky, které můžete vzít na večírek a pak je unosíte i do práce. 

Teď na jaře nás zaujala dlouhá vesta, kterou si ráno, když je chladno, můžete zapnout až ke krku a v kanceláři nebo odpoledne, když se oteplí, ji jednoduše rozepnete. Působí velmi elegantně a nosit ji můžete nejen do práce, ale i k jeansům a tričku. Prohlédněte si jarní modely v naší fotogalerii. 

Pokud máte zájem se také nechat proměnit a mít třeba jako dárek krásné fotografie, můžete využít služeb našich odborníků. Každý z nich má pro vás připravenou cenu 1 500 Kč. Lenka základní přeliv a střih, Ota focení + 3 profesionálně upravené fotografie. Marie líčení, poradenství k péči o pleť a doporučený postup líčení, které zvládnete i sama. Pokud budete chtít kompletní proměnu, můžete využít voucher v hodnotě 500 Kč, který od nás dostanete. Vouchery nelze sčítat a platí jen na celkovou proměnu, ne na dílčí služby. Stačí domluvit se s Marií na info@mmbeauty.cz, tel: 724 153 964. 


Střih: Lenka Pešátová, salon Hair for you, 736 648 331 www.facebook.com/lenkapesatovahairstylist/ 

Líčení: Marie Mandelíková, vizážistka, péče o pleť, mmbeauty.cz 

Styling: Eliška Tomková, www.elisha-mode.cz 

Foto: MAPRO Foto Ota Mandelík 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků