Volný čas

Červenec podle Feng Shui: bohatství krásy

Sbírání kytiček

Podle principů Feng Shui není bohatství jen o materiálních statcích, ale o celkové bohatosti života. Ta má různé formy a my bychom si je v životě měli užívat všechny.

Samozřejmě každý z nás v různých poměrech, protože každý jsme individualita a vnímáme bohatost jinak, ale základní princip bohatosti je jasný – rozmanitost a pestrost života.

Každý měsíc nám tak nabízí jinou formu bohatosti. Květen přináší bohatost nového života, červen bohatost síly a aktivity a červenec bohatost krásy.

Nejrozmanitější krásy najdeme jen na jednom místě –v přírodě. Příroda je nejbohatší místo na naší planetě. Jsou v ní všechny druhy, formy, barvy, tvary, chutě, vůně a síly života. Nic rozmanitějšího ani bohatšího nikde jinde nenajdete. Proto byste krásy července měli hledat právě tam, v přírodě.

Snažte se co nejvíce času trávit venku. Pokud v červenci chodíte do práce a dovolenou máte v jiném měsíci, choďte do práce co nejvíce pěšky. Snažte se chodit každý den jinou cestou. Vnímejte vše, co na své cestě potkáte. Obdivujte krásy stromů, jejich listů, sílu kmenů. Poslouchejte zpěv ptáků, kteří vás na cestě doprovázejí.

Pokud jdete městem, vnímejte krásu domů, dlážděných chodníků a lidí, které cestou potkáváte. Svůj volný čas byste v červenci měli trávit co nejvíce rozmanitě. Každý den byste se měli věnovat jiné aktivitě, ideálně na jiném místě.

Vše, co budete dělat, byste měli dělat s o hledem na krásu, pohodu a příjemný pocit. Buďte vnímaví, citliví a hledejte krásu ve všem, co je kolem vás. I ten největší bručoun ve vašem sousedství je něčím krásný. Najděte to a užívejte si to. Obklopte se krásou a vše ostatní v červenci hoďte za hlavu.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí, lektor Feng Shui Jiří Čerňák
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků