Společnost

Český slavík Mattoni 2014

Sbírání kytiček

Na tradiční otázku „vyhraje opět Karel Gott, Lucie Bílá a skupina Kabát?“, si asi každý dokáže předem odpovědět. Ani letošní Český slavík Mattoni 2014 nevyšel z tradic.

Pořadovým číslem třicet devět se může pyšnit letošní vítěz kategorie zpěvák Karel Gott. „Jen tak mimochodem, právě mám vánoční turné. Moc vám toho dnes neřeknu, myslím, že za rok budu mít zase příležitost,“ žertoval Gott ve své děkovné řeči a na konci udílení cen si převzal ještě absolutního slavíka za nejvyšší počet hlasů.

 

Druhé místo získal Tomáš Klus, který byl v Londýně a za cenu děkoval fanouškům na dálku, stejně jako Richard Krajčo. Ten získal bronzovou příčku. „Cenu si za mě převezme náš největší fanoušek, a tím je Libor Bouček,“ uvedl Krajčo.

 

Zpěvák Karel Gott

V kategorii zpěvačka si pro první cenu již tradičně šla Lucie Bílá, která si svých sedmnáct cen prý váží a děkuje za ně nejen fanouškům, ale i týmu a rodině. Kvůli svému těhotenství si stříbrného Slavíka nemohla osobně převzít Lucie Vondráčková, která poslala děkovačku přímo z Montrealu, kde žije. Bronzového Slavíka získala Ewa Farná, která neopomněla poděkovat všem, co jí poslali hlasy, ale i managementu Lewron, který se o ní už od jejích začátků stará.

 

Zpěvačka Lucie Bílá

 

Pořad vzdal hold jubilantce Evě Pilarové a neopomnělo se zavzpomínat i na letos zesnulé hudební legendy, zpěvačku Ivetu Bartošovou, skladatele Petra Skoumala a Petra Hapku.

Slavnostní večer, který se konal v pražské Státní opeře, moderoval Libor Bouček. Do ankety populární hudby Český slavík Mattoni 2014 přišlo letos celkem 131.991 hlasů. Loni to bylo zhruba 119.000 hlasů.

 

Výsledky Český slavík 2014

Absolutní slavík: Karel Gott.
Zpěvák: 1. Karel Gott, 2. Tomáš Klus, 3. Richard Krajčo.
Zpěvačka: 1. Lucie Bílá, 2. Lucie Vondráčková, 3. Ewa Farna.
Skupina: 1. Kabát, 2. Chinaski, 3. Kryštof.
Objev roku: Elis
Slavíci bez hranic: skupina No Name
Hvězda internetu: Voxel
Nejoblíbenější píseň: Zakázané uvolnění (Michal Hrůza)
Nejstreamovanější skladba: V blbým věku (Xindl X)

 

Připravila: Jana
Foto: 4COMplete
30. 11. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků