Kosmetika

Chic do práce i na koktejl: líčení v neutrálních barvách pro každou příležitost

Dobře vypadat znamená dobře se cítit. Každé ráno upravujeme svůj zevnějšek podle toho, jak a kde hodláme prožít den.

Mnohdy se během dne dostáváme do různých prostředí a věnujeme se různým aktivitám. Pro takový případ je vhodné líčení v neutrálních tónech, se kterým se budeme cítit dobře nejen přes den v práci, ale třeba i na odpoledním koktejlu nebo při večerním kulturním vyžití.

Základem je dobře vybraný odstín make-upu. Důležité je, aby odstín dobře splynul s barvou pleti. Make-up musí působit přirozeně. Lehká fixace pudrem se střední krycí schopností vykouzlí iluzi dokonalé pleti.

Pokud chceme opticky poupravit tvar obličeje, doporučuji konturování. Prohloubení tváří pod lícními kostmi, zúžení nosu nebo zkrácení brady docílíme středně hnědým matným stínem. Můžeme také prosvětlit vybrané partie, jako je střed čela, oblast pod očima a nad horním rtem nebo nosoretní rýhy matným světlým stínem. Stejný odstín nám v případě potřeby poslouží pro sjednocení barvy očního víčka jako základ pod oční stíny. 

Oko plasticky vymodelujeme pomocí dvou odstínů. Světlý perleťový odstín naneseme na celé horní pohyblivé víčko a pod obočí. Do vnějšího koutku oka naneseme tmavší stín, který pozvolna rozetřeme až k záhybu oka směrem dovnitř asi do jedné třetiny a oko jím orámujeme podél horních i spodních řas, kde přidáme na intenzitě. Stejnou barvou můžeme přibarvit a tvarovat obočí, pokud je to potřeba.

Řasy zvýrazníme dvěma vrstvami řasenky a dobře pročešeme, aby nebyly slepené.

Tvářenku v matném tlumeném odstínu usadíme na lícní kosti a rozetřeme doztracena šikmo dolů do přirozeného spadu lícních kostí.

Troška jemné červené barvy na rty je pomyslnou tečkou za celým líčením.

NÁŠ TIP: Pro dlouhý den je dobře mít svou kosmetickou výbavu vždy po ruce pro případné úpravy. Ideální je kazeta, kam se vám vejdou všechna líčidla a můžete si obsah vytvořit a obměňovat podle svého vkusu.

Slavnostnější účes pro kratší vlasy

Slavnostnější účes pro kratší vlasy pro vás vytvořila Petra Veberová. Základem našeho účesu jsou navlněné vlasy, které pak lépe drží a účesu dodají větší objem. Vlny navíc působí slavnostněji.

Natočené vlasy můžete nechat volně rozpuštěné nebo sepnout sponkou. Moderní je i malý copánek, který působí moderně a vlasy v něm dobře drží celý den. V tomto účesu můžete ráno do práce a večer rovnou na nějakou akci.

Připravila: vizážistka Marie Mandelíková a vlasová stylistka Petra Veberová

Zdroj informací: vizážistka Marie Mandelíková, vlasová stylistka Petra Veberová
Zdroj fotografií: Josef Soušek
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků