Akce

Chráníte přírodu?

Vysazujete stromy, zvelebujete krajinu a chráníte ohrožené živočichy? Věnujete se dobrovolné ekologicky prospěšné činnosti? Pak máte jedinečnou šanci ucházet se o ocenění Země žen 2011.

Toto ocenění vyhlašuje Nadace Yves Rocher pod záštitou Ministerstva životního prostředí České republiky a je udělováno ženám, které se dlouhodobě zasazují a aktivně podílejí na zlepšení životního prostředí. Podnětem k účasti ve 4. ročníku národního kola se mohou stát aktivity, které v době přihlášení již probíhají a jejichž aktérkou je žena činná v rámci občanského sdružení či neziskové organizace, nebo angažující se v ochraně životního prostředí jako soukromá osoba.

Z přihlášených projektů vybere porota tři laureátky Ocenění Země žen. V rámci národního kola je první cena dotována 5 000 €, druhá cena 3 000 € a třetí oceněná žena získá 2 000 €. Mezinárodní ocenění Země žen je každoročně udělováno v Paříži a oceněná žena získává navíc dotaci 10 000 €. Celosvětově je dále udělováno Speciální ocenění Biodiverzita dotované 5 000 €.


Mezinárodní ocenění Země žen existuje již deset let, během nich bylo pod záštitou Institut de France oceněno 232 žen ve více než 50 zemích světa a byl rozdělen víc než jeden milion euro. Česká republika je jednou z 15 zemí, jež se Ocenění Země žen účastní.


Podrobná pravidla soutěže naleznete na webové stránce Nadace Yves Rocher www.yves-rocher-fondation.orgUzávěrka přihlášek 30. září 2010!


Foto:  archiv Yves-Rocher

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků