Kosmetika

Jak na správné čištění pleti

Můžete mít sebedražší krémy, ale stejně nebude vaše pleť perfektní, když ji nebudete správně a pravidelně čistit. A to i tehdy, když se nelíčíte. Během dne se totiž na pleti usadí nejen běžné nečistoty z ovzduší, ale také zbytky potu a mazu.

Vyčistit pleť neznamneá ošplouchnout si obličej vodou nebo ho umýt mýdlem. Aby byla opravdu čistá, pořiďte si kvalitní přípravky. Vybírejte je podle svého věku i typu pleti. Pokud máte citlivou pleť, vyplatí se sáhnout po kosmetice z lékárny, jež respektuje kožní mikroflóru a pleť nepodráždí. S přípravky na odličování a čištění se doslova roztrhl pytel a někdy bývá složité se v nich vyznat. Mezi některými typy existuje rovnítko, takže je jen na vás, kterému dáte přednost. Ať už si vyberete jakýkoli, vždy by mělo jeho použití předcházet ošetření krémy či jinou péčí.

Nejprve odličte oči

Oči odličte speciálním přípravkem, který si poradí s odstraněním make-upu. Odličovač naneste na vatový tamponek a chvilku přiložte na víčko a řasy. Stírejte ho jemnými kruhovými tahy od vnějšího koutku oka k vnitřnímu. Odličujte tak dlouho, dokud nebude tamponek čistý.

Odlíčení pleti

Dále vezměte do ruky čistící přípravek, který pleť zbaví nečistot rozpustných v tucích. Ty voda z obličeje nikdy nedostane. Na výběr máte čistící emulze, mléka, gely a pěny, které se nanášejí na vatové tamponky nebo přímo na mokrou pleť a následně se oplachují. Vždy je třeba řídit se návodem k použití.

Tonizace

Pak přijde na řadu pleťová voda či tonikum, jež pleť krásně dočistí a osvěží, dodá jí potřebné látky a vypne ji. Tamponek a pleťovou vodu byste měla vzít do ruky také ráno, abyste pleť zbavila kožního mazu, potu či odumřelých buněk, které vyprodukuje v průběhu regeneračního nočního procesu.

Péče navíc

Zhruba jednou za týden dopřejte pleti větší pozornost v podobě peelingu. Jde o přípravek, který doslova obrousí vrchní vrstvičku odumřelých kožních buněk, a umožní tak dokonalou regeneraci. V receptuře těchto přípravků najdete často drcené mandlové pecky, mořský písek či mletou pemzu. Při pravidelném používání se pleť krásně vyhladí. Kromě toho je peeling vhodný i při celkově unavené pokožce, nestejnoměrném zabarvení, sluncem mírně poškozené pleti, pigmentových skvrnách, jemných vráskách, akné či rozšířených pórech.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: MM beauty & colours
Zdroj fotografií: Pexels

Diskuze: příspěvků