Společnost

Co chystá Vojtěch Kotek s Jiřím Mádlem

Sbírání kytiček

Prima přináší novou show s Vojtěchem Kotkem a Jiřím Mádlem nesoucí název davinci.

Už nikdy nebudete ve společnosti nudným patronem. Dozvíte se, kdy tu naposledy byli mimozemšťané, jak přežít v extrémních podmínkách, co jsou a nejsou mýty o sexu nebo jak spáchat dokonalý zločin. Stanete se experty a proměníte se na nejchytřejší a nejzábavnější společníky,“ představuje show davinci Vojtěch Kotek, který se v pořadu společně s Jiřím Mádlem stylizuje do role profesora a zábavně, vědecky a experimentálně představuje divákům ta nejzajímavější fakta a teorie. 

V pořadu davinci se lidé hodně dozvědí a občas se budou pěkně divit. Je něco, co sis jako dítě myslel, a ono to bylo jinak? No, prakticky všechno! 

Především jsem si ale myslel, že Vinnetou a Old Shatterhand jsou opravdoví, reálně zažívaj všechna dobrodružství a kolem nich pobíhají lidi se stejnýma kamerama, jakou měl tehdy táta, a filmují je. Jediný, co mi nesedělo, že si jich nikdo z těch indiánů nevšímá a nemá tendence je taky skalpovat. 

Co Ti dávalo ve škole nejvíc zabrat? 

Rozhodně matika. Nějak jsem si za všemi těmi čísly nikdy nedovedl představit něco hmatatelného, a to mě demotivovalo. Na druhou stranu je pravda, že u fyziky a chemie jsem si to sice někdy představit dovedl, ale můj problém to vlastně moc nevyřešilo. 

Který obor kromě filmu Tě nejvíc zajímá? 

Určitě historie a pak asi biologie. Příroda, říše zvířat a rostlin a to, jak dokonale a propojeně to celé umí fungovat. Občas tomu systému sice člověk hodí klacek pod nohy, ale na přírodu stejně ve výsledku nemá. Ale musím říct, že takové ty úvahy o vesmíru, nekonečnu a červích dírách ve mně už od malička vyvolávají úzkost a depresi z vlastní smrtelnosti. 

Jak se těšíš na další spolupráci s Jirkou? 

S Jirkou je to jako jízda na kole. Odmala to umíte, víte, že můžete vždycky nasednout a jet a ono to půjde. Akorát čím je člověk starší, je obtížnější ho na to kolo dostat. Ale když už na něm sedí, tak to frčí! 

Jak vzpomínáš na vaši první spolupráci, když jste točili Snowboarďáky? 

Slovo „spolupráce“ mi přijde možná trochu přehnané. Myslím, že to naše blbnutí nemělo tehdy s prací moc společného, a možná proto to zafungovalo. Každopádně se na to popravdě už moc nepamatuju, je to přeci jen už 12 let. 

Jak se od té doby podle Tebe Jirka změnil? A jak Ty?

Myslím, že jsme se moc nezměnili. Snad někam trochu posunuli nebo jsme se vyvinuli. Ukázalo se, že nás oba baví a zajímá víc oborů a že máme určitou drzost, ale hlavně vůli, svých cílů dosahovat. Povahově jsme oba pořád stejní. Jeden takový, druhý makový, ale nezávisle na sobě se podle mě přistihujeme při tom, že cosi v nás je skoro identické. 

Kdybys měl Jirku popsat třemi slovy, jaká by to byla? 

Malý velký hokejista. 

Čím bys nalákal lidi k obrazovce na pořad davinci? 

Představte si erupci šokujících informací a faktů, které vám na zlatém podnose přináší vaši dva oblíbení, elegantní a prudce chytří moderátoři, a to formou třeskutě zábavnou! Co chcete víc? Ne, fakt? Co od nás asi tak můžete čekat? 

Čím se nyní zabýváš mimo natáčení davinci? 

Točím další řadu seriálu Mordparta, pracuju na dalších projektech a reklamách a připravuju další ročník filmového festivalu Mental Power, který proběhne v červnu. Doposud jsem to jen moderoval, ale letos jsem do toho začal krafat i organizačně.

Připravila: Katka
Foto: Prima

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků