Kosmetika

Co je důležité pro krásu

Po krásné a zdravé pleti toužíme všechny. Účinným receptem není jen zdravý životní styl, ale také něco docela jednoduchého – odličování a čištění pleti.

Pravidelné a správné čištění pleti je základním krokem v péči o pleť. Odstraňuje z povrchu kůže stopy prachu a nečistot z vnějšího prostředí, potu, mazu, odumřelých kožních buněk, zbytky použitého krému a samozřejmě také make-upu a líčidel.

Pouze dokonale vyčištěná pleť může během spánku nerušeně regenerovat, dostatečně „dýchat“ a odpočívat ale také vstřebávat pečující přípravky. Pokud čištění pleti zanedbáte, může dojít k podráždění, ucpávaní pórů či různým zánětlivým reakcím, pleť bude zašedlá a unavená. A každodenní přidávání další vrstvy líčidel vytvoří žmolky, skvrny, řasenka bude opadávat a líčení bude nedokonalé.


Jak a čím pleť čistit?

Pleť je důležité čistit každý den, a to nejen večer, ale i ráno. K čištění pleti se používají pleťová mléka nebo čistící gely a pěny a také  odličovače očí. K následnému dočištění pleti jsou určeny pleťové vody a tonika.

Při čištění pleti je vždy důležitá volba vhodného přípravku – při výběru berte v úvahu svůj typ pleti a také její citlivost. Pleť je nutné čistit i v případě, že se nelíčíte a nepoužíváte make-up. Při čištění pleti nezapomínejte ani na krk a dekolt.


Čisticí pleťové mléko

Čištění pleti začínejte vždy odlíčením očí, používejte nejlépe speciální přípravek – odličovač očí. Tamponek s přípravkem přiložte na řasy a oční víčko a stírejte jemnými kruhovými tahy od vnějšího k vnitřnímu koutku oka. Na tamponek netlačte a odličujte se tak dlouho, dokud vatový tampon nezůstane čistý.

K celkovému odlíčení a čištění pleti obličeje použijte pleťové mléko nebo čisticí gel.

Nakonec pleť dočistěte pleťovou vodou. Odstraníte z pleti zbytky nečistot a tukových složek z pleťového mléka a připravíte pleť na ošetření pečujícími přípravky – krémem, výživnými či hydratačními séry apod.

Připravila: Zuzana
Foto: Nivea

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků