Krása

Co je to radiofrekvenční liposukce a proč se ji nebát?

Sbírání kytiček

Už jste o ní možná slyšeli a určitě jen samou chválu. V čem je tak výjimečná radiofrekvenční liposukce BodyTite? Přečtěte si našich 10+10 otázek a odpovědí.

1. Co je liposukce? 

Liposukce je chirurgický výkon, při kterém plastický chirurg odsaje určité množství tuku tam, kde dochází k jeho nadměrnému ukládání, tedy v tzv. problematických partiích. 

2. Co není liposukce? 

Liposukce není metodou hubnutí či snižování nadváhy a léčby obezity. 

3. Jaké jsou druhy liposukce? 

Na klinice Asklepion používají kombinaci tumescentní, vibrační a radiofrekvenční liposukce BodyTite, která přichází ke slovu, pokud je potřeba vypnout povolenou kůži nad odsátou oblastí. Žádný jiný druh liposukce nedokáže při odsátí zároveň kůži zpevnit a vyhladit. BodyTite je tak mezi liposukcemi jasná jednička. 

4. Co je to tumescentní liposukce? 


Při tumescentní liposukci je odsávaná oblast nejprve napuštěna tumescentním roztokem. Tumescentní roztok obsahuje léky tlumící bolest, krvácení a tvorbu kyselých odpadních produktů, a tím nedochází v pooperačním stadiu k takovým pooperačním bolestem. 

5. Co je to radiofrekvenční liposukce BodyTite? 

Pro výsledný efekt liposukce je velmi důležitá pružnost a elasticita kůže. Při nedostatečné kvalitě, která klesá s věkem, může zůstat kůže po výkonu povislá. Pokud je kůže povolená, radiofrekvenční liposukce pomocí přístroje Body Tite kůži zpevní, vypne i zastaví drobné cévní krvácení. Urychlí také hojení a celkově zlepší výsledný efekt liposukce. Zkrátka řečí nejen úbytek tuku, ale i to, jak bude vypadat vaše kůže v prádle či v plavkách. 

6. Jaké oblasti je možné odsát? 

Pro liposukci jsou vhodné partie břicha, boků, stehen, vnitřních ploch kolen a hýždí. Oblasti zad a tam, kde kůže je mírně povadlá je vhodné vibrační liposukci kombinovat s liposukcí pomocí Body Tite. 

7. Jaké množství tuku je možné odsát při jedné operaci? 

Celkové množství tuku, odsáté během jedné operace by nemělo přesáhnout 2000 – 3000 ml z důvodů možných komplikací celkového zdravotního stavu. 

8. Jak probíhá rekonvalescence po liposukci? 

Po operaci je nutný 7-10 denní klidový režim doma. 4-5 dnů po operaci se můžete vysprchovat. Elastické prádlo je nutné nosit 6 týdnů po operaci nepřetržitě a sundávat pouze na dobu nezbytně nutnou k osobní hygieně. Hojení po operaci je velmi individuální, otoky a podlitiny většinou přetrvávají 2 týdny, pak postupně blednou. Stabilizace jizev ale mnohdy trvá až jeden rok. 

9. Kdy je možné se po liposukci vrátit ke sportu? 

Asi 2-3 týdny po operaci můžete začít provádět tlakové masáže, mi

nimálně 3x denně 20 minut. Sport a fyzická zátěž je možná 6 týdnů po operaci. Sauna, solárium jsou první 2-3 měsíce zakázány. 

10. A možná vás před létem bude zajímat: Mohu se po liposukci opalovat? 

Dokud je kůže zbarvená, je nutné ji chránit před sluníčkem. Změny pigmentace by byly trvalé.

 

@YOUTUBE:cwn1BTuM-Tg,CENTER@

Znáte Asklepion? 

Síť center Asklepion je již od roku 1996 lídrem estetické medicíny v ČR. Poskytuje služby v oborech stomatologie, dermatologie, plastická a cévní chirurgie, ORL, fyzioterapie, kosmetika ad. Pokud hledáte špičkového dermatologa, najdete ho právě v Asklepionu. Mezi nejčastější ošetření patří vyhlazení vrásek, omlazení pleti laserem, epilace nebo třeba trvalé odstranění pocení. Plastická chirurgie kliniky Asklepion to je tým světově vyhledávaných chirurgů a akreditovaná pooperační péče. Oddělení cévní chirurgie se zaměřuje na léčbu křečových žil nejšetrnějšími metodami. 

Lepšího partnera pro zdraví a krásu si v Česku vybrat nemůžete.

Komerční prezentace
foto: Asklepion

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků