Bydlení

Co musíte vědět o masivních dřevěných podlahách?

Sbírání kytiček

Dřevěné podlaze se nic nevyrovná. Žádná podlaha nevoní tak, jako dřevná podlaha. Žádná podlaha také nevydrží po generace a žádnou podlahu není možné po letech zrenovovat a obnovit krásu a strukturu dřeva.

Proto pokud vybíráte podlahu do vašeho domu, prohlédněte si masivní dřevěnou podlahu, která bude psát historii vaší rodiny. 

Síla dřeva

Stromy jsou pro mnoho národů a kmenů posvátné? Třeba Keltové v nich viděli sílu a mystickou energii, Buddhisté uctívali fíkovník, Číňané věřili, že ve stromech jsou duše mrtvých nebo Řekové zasvěcovali stromy svým bohům. Vneste do svého domova kus síly stromů v podobě masivní dřevné podlahy

Výhody masivní dřevěné podlahy

 • záruka kvality
 • dlouhá životnost
 • jedinečnost vzoru
 • výborná tepelná a zvuková izolace
 • opakovaná renovace
 • žádná prošlapaná nebo vytlačená místa
 • kus přírody u vás doma 
 • Z jakého dřeva můžete vybírat? 

  O výhodách masivních dřevěných podlahách už víte, tak teď si jen vybrat správné dřevo. Výběr je poměrně široký a záleží tak na podmínkách prostoru a také na vašem vkusu. Můžete vybírat podle odstínu, struktury nebo vlastností dřeva. 

  Borovice

  Struktura borovice má krásnou žilkovanou kresbu v medově žluté až červenohnědé barvě s velkými suky. Navíc borovice příjemně intenzivně voní. O borovicovém dřevu se také říká, že dává radost do života. 

  Dub

  Dubové podlahy jsou velmi odolné, vydrží i zásah blesku, takže i v domácnosti leccos vydrží. Barva dubu je šedohnědá a dřevo je monotónně vybarvené. Je velmi pevné, houževnaté a skvěle zvládá změnu vlhkosti. 

  Jasan

  Jemná struktura jasanové podlahy se hodí do každého interiéru, jasan je pružné, tvrdé, pevné a leštitelné dřevo, je vhodné nejen pro výrobu podlah, ale také hudebních nástrojů nebo madel a násad. 

  Otázky, které si zaslouží odpověď

  Patří masivní dřevěné podlahy mezi nejdražší podlahové krytiny? 

  Vždy záleží na druhu dřeva. Mezi nejdražší dřeviny patří ty exotické, naopak nejlevnější jsou měkké dřeviny, jako je smrk nebo borovice. Cena takových dřevěných podlah se pohybuje kolem 600 Kč/m2, což už je srovnatelná cena jako za umělé podlahy jako je vinyl nebo PVC. Rozdíl mezi PVC a dřevnou podlahou, které stojí stejně, je obrovský, protože s masivní dřevěnou podlahou získáváte podlahu na celý život. Dřevěné podlahy vydrží celé generace. To v porovnání se životnosti umělých velký argument pro masivní dřevěné podlahy. 


  Je masivní dřevěná podlaha náročná na úklid a pravidelnou údržbu? 

  V současné době nabízí trh s čisticími prostředky speciální prostředky, které jsou určené pro přírodní dřevěné podlahy a údržba je s jejich pomocí velmi jednoduchá a rychlá. Stačí používat kvalitní prostředky, které podlahu nepoškodí. Naopak moderní přípravky dokáží podlahu ochránit před vnějšími vlivy i mechanickým poničením. 


  Reaguje dřevěná podlaha na vliv teploty a vlhkosti? 

  Dřevo je přírodní materiál, který je živý a tudíž reaguje na prostředí, ve kterém je umístěné. Stejně jako reaguje lidský organismus na prostředí, kde je příliš sucho nebo příliš vysoká vlhkost, stejně tak reaguje dřevo na takové prostředí. Takže pokud budete ve svém domově udržovat ideální vlhkost vzduchu, která je od 50 do 65 %, pak bude dobře vám i vaší masivní dřevěné podlaze a nebude se nikde kroutit, bobtnat nebo sesychat. Navíc se s tím, že dřevo neustále pracuje počítá i při pokládce. Zkušený podlahář ví, že se musí mezi při pokládce počítat s pohybem jednotlivých palubek a musí se jim nechat dilatační spára u zdí (15 mm), díky tomu nebude docházet k boulení a nebudou se mezi palubkami objevovat nevzhledné mezery.


  KP
  Foto:eamadeo.cz

  Přidat na Seznam.cz

  Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

  Diskuze: příspěvků