Kosmetika

Co třeba masáž?

S podzimem na mnohé z nás doléhá únava z přicházejícího chladného počasí, úbytku světla a často také z kolotoče povinností, které přinesl začátek školního roku. A tak je nejvyšší čas najít si chvilku na účinnou relaxaci.

Skvělým způsobem relaxace jsou masáže – zbaví vás nejen únavy, ale také ulevují od bolestí a řeší různé zdravotní a civilizační problémy, jako jsou bolesti zad a krční páteře, únavu a stres. Masáže se ale také zaměřují na krásu, zlepšují pružnost a vláčnost pokožky, odstraňují celulitidu apod. V nabídkách wellness center, sportovních a fitness klubů a léčebných lázní jsou nepřeberné druhy masáží – klasické, sportovní, lymfatické, reflexní, relaxační, aromaterapeutické, medové, čokoládové, orientální, shiatsu, thajské, ájurvédské, masáže lávovými kameny, bylinnými paličkami či třeba relaxační masáž teplými zrny entady…, a jsou vynikajícím prostředkem ke zlepšení fyzické i duševní kondice. 
 

Čokoládová masáž

 
Exkluzivní ošetření těla nebo vybraných partií (záda, dolní nebo horní končetiny), které působí na všechny smysly těla, vzbuzuje potěšení a požitek, působí na celkovou harmonii. Čokoláda zlepšuje psychický stav a navozuje pohodu a dobrou náladu, obnovuje, vyživuje a zvlhčuje pokožku a podporuje tvorbu hormonů radosti (endorfinu a serotoninu).


Ajurvédská celotělová masáž

 
Její součástí je olejová masáž hlavy, obličeje a celého těla. Jedinečné masážní techniky harmonizují tělo, duši a mysl, uvolňují unavené tělo. Masáž mohou provádět jeden nebo i dva maséři, kteří pracují v dokonalé souhře, čímž se zážitek z masáže i její účinek umocňuje a prohlubuje.
 

Reflexní terapie plosky nohy

 
Působí na jednotlivé reflexní body na plosce nohy, které úzce souvisí se všemi orgány a jednotlivými částmi těla včetně páteře, kloubů a svalů, a tak zásadně ovlivňuje zdravotní stav. Přináší uvolnění, odpočinek, zmírňuje bolesti a celkové napětí.
 

Aroma masáž

 
Využívá esenciální oleje, a tak působí nejen na tělo, ale i na duši. Pomocí doteků a aromaterapeutického působení olejů dochází k regeneraci, posílení imunitního systému, uvolnění i odstranění bolestí hlavy, zad a kloubů, zlepšení psychického stavu apod.
 

Pepřová masáž

 
Napomáhá k celkové detoxikaci organismu, účinně bojuje proti celulitidě, stimuluje lymfatický systém, napomáhá k celkové relaxaci, snižuje napětí.
 

Medová masáž

 
Prostřednictvím speciálních hmatů a medu jsou z těla uvolňovány toxické látky, které se ukládají hluboko v tělesných tkáních kolem páteře. Masáž oživuje svalstvo zad, prokrvuje pokožku a příznivě působí na celý organizmus. Je vhodná při vyčerpání, bolestech zad, stresu a napětí.
 

Pěstící masáž bylinnými paličkami

 
Přináší dokonalé uvolnění a zjemní pokožku pomocí tělového peelingu. Při masáži jsou používány teplé paličky na jedno použití, které jsou ručně vyrobené z čisté bavlny a obsahují směs bylin.
 
Autor: Šárka
Foto: iStock
8. 10. 2012
 


Diskuze: příspěvků