Kosmetika

Masáž: pomáhá mírnit únavu a stres

S podzimem na mnohé z nás doléhá únava z přicházejícího chladného počasí, úbytku světla a často také z kolotoče povinností, které přinesl začátek školního roku. A tak je nejvyšší čas najít si chvilku na účinnou relaxaci.

Podle webu mayoclinic.org jsou masáže skvělým způsobem relaxace. Zbaví vás nejen únavy, ale také ulevují od bolestí zad a krční páteře. Zmírňují  únavu a stres. Masáže se zaměřují i na krásu. Zlepšují pružnost a vláčnost pokožky, redukují celulitidu apod. V nabídkách wellness center, sportovních a fitness klubů a léčebných lázní jsou nepřeberné druhy masáží – klasické, sportovní, lymfatické, reflexní, relaxační, aromaterapeutické, medové, čokoládové, orientální, shiatsu, thajské, ájurvédské, masáže lávovými kameny.

Čokoládová masáž

Exkluzivní ošetření těla, které působí na všechny smysly. Vzbuzuje potěšení a požitek, působí na celkovou harmonii. Čokoláda navozuje pohodu a dobrou náladu, obnovuje, vyživuje a zvlhčuje pokožku.

Ajurvédská celotělová masáž

Její součástí je olejová masáž hlavy, obličeje a celého těla. Jedinečné masážní techniky harmonizují mysl a uvolňují unavené tělo. Masáž mohou provádět jeden nebo i dva maséři, kteří pracují v dokonalé souhře, čímž se zážitek z masáže i její účinek umocňuje a prohlubuje.

Aroma masáž

Využívá esenciální oleje, a tak působí nejen na tělo, ale i na duši. Pomocí doteků a aromaterapeutického působení olejů dochází k regeneraci, uvolnění i odstranění bolestí hlavy, zad a kloubů, zlepšení psychického stavu apod.

Pepřová masáž

Napomáhá k celkové detoxikaci organismu, bojuje proti celulitidě, stimuluje lymfatický systém, napomáhá k celkové relaxaci, snižuje napětí.

Medová masáž

Prostřednictvím speciálních hmatů a medu oživuje svalstvo zad, prokrvuje pokožku a příznivě působí na celý organizmus. Je vhodná při vyčerpání, bolestech zad, stresu a napětí.
Připravila: Věra Hájková
Foto: iStock

Zdroj informací: www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/stress-management/in-depth/massage/art-20045743, www.prevention.com/health/g26305736/massage-therapy-benefits/
Zdroj fotografií: iStock

Diskuze: příspěvků