Krása

Epilace horního rtu pomocí IPL: pro koho je vhodné a jak probíhá

Sbírání kytiček

Trápí vás chloupky na horním rtu? Jejich odstranění bývá hodně bolestivé. Existuje řešení, jak se jich zbavit natrvalo. Jistě jste už slyšeli o IPL epilaci.

Protože naše kolegyně s „knírkem“ na horním rtu bojuje, rozhodla se epilaci horního rtu pomocí IPL vyzkoušet a rovnou MUDr. Michaela Kendra na ABclinic, u kterého ji podstoupila, vyzpovídala.

Před samotným zákrokem naši kolegyni Míšu pan doktor podrobně seznámil s postupem, jak bude zákrok provádět a poučil ji jak se má o pokožku starat v následujících dnech po zákroku.

Ošetření

Samotný průběh ošetření trvá jen několik málo minut. Zákrok je bezbolestný, proto není nutná anestezie. Při ošetření se využívá speciální hlavice. Intenzivního světlo dopadá na vybranou oblast a proniká do hlubších vrstev kůže. Dr. Michal Kendra používá Cellec V system, který světelné paprsky naprosto přesně filtruje a záření nepoškozuje okolní tkáně.

Položili jsme MUDr. Kendrovi několik otázek, které jsme si mysleli, že by vás mohli zajímat, pokud byste se rozhodli takové ošetření na klinice podstoupit.

Proč a pro koho je IPL ošetření horního rtu vhodné?

Toto ošetření je vhodné pro každého. Absolutní kontraindikace je zde pouze pokud má klient kardiostimulátor nebo v těhotenství.

Rozhoduje roční období? Jsou nějaká rizika?

Roční období nerozhoduje. Rizika nejsou žádná, maximálně se nedoporučuje po zákroku vysloveně se opalovat. Ale když člověk neplánuje dovolenou u moře, tak může na laserový zákrok i v
létě. Běžná krátkodobá činnost na slunci (jít do obchodu…) nezanechá žádné stopy.

Jaké je možné očekávat výsledky po první návštěvě?

Po první návštěvě v místě zákroku porostou již pouze velmi jemné, zbytkové chloupky, něco jako chmýří.

Kolikrát je nutné zákrok opakovat?

Většinou stačí zákrok opakovat 2-3x vždy s odstupem zhruba jednoho měsíce. Po druhém či třetím ošetření je již kůže hladká.

Jaké je nutné ošetření po zákroku?

Po zákroku může být oblast zarudlá, začervenalá. Není zapotřebí žádné speciální péče, stačí běžná kosmetika a je možné se i líčit.

Jak dlouho vydrží depilace horního rtu. Je to navždy nebo je nutné zákrok po nějaké době opakovat. Pokud ano, tak za jak dlouho?

Sice se tomu říká trvalé epilace, ale trvalé není v medicíně nic. Čili i v tomto případě se chloupky po nějakém čase opět objeví ale většinou je to nejdříve až po roce a chloupky jsou již slabší.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: Klinika ABCLINIC ART & BEAUTY, MUDr. Michaela Kendra
Zdroj fotografií: Master 1305 on Freepik
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků