Společnost

Co vytáčí Veroniku Arichtev?

Sbírání kytiček

Půvabnou herečku můžete aktuálně vídat v dobovém televizním seriálu První republika a pokud vás baví také divadlo, podívejte se ve svém městě, zda tam nebude hostovat v zájezdové komedii Mafie a city.


Kamarádíte se více s děvčaty nebo s kluky?

Víc přátel mám mezi chlapy, a někdy je s nimi velká legrace.

Neřeší pořád ženské?

V divadelním představení Mafie a city hraju se třemi kolegy: Lukášem Langmajerem, Ivanem Vyskočilem nebo Josefem Laufrem a Radkem Zimou. Teď si představte, že všichni jedeme autem třeba do Ostravy. Zpravidla po dvou hodinách je požádám, aby se konečně přestali bavit o ženských a změnili téma.

Vždycky jste chtěla být herečka?

Táta je filmový producent, děda filmový architekt. Svět filmu mě odmala fascinoval a pohlcoval. Až jsem přestávala dýchat a jen jsem všechno pozorovala. Začala jsem chodit do dramatického kroužku, přihlásila se na konzervatoř… Tam jsem zjistila, jak je hezké dělat i divadlo. Je to něco jiného než film a moc mě baví.

Co děláte, když nemůžete spát?

My jsme s Bisim (pozn. red. – manželem Veroniky je režisére Biser A. Arichtev) vtipná dvojka: zatímco on si lehne a ještě než se přikryje spí, já třeba dvě hodiny koukám do stropu. Takhle to mám už léta. Když jsem hodně unavená, usnu rychleji, většinou však chodím spát později.

A co tedy děláte?

Musím se unavit přemýšlením. A je pravda, že v tento noční čas skutečně vyřeším hodně věcí. Kolem vás je ticho, nikdo neruší… Takhle jsem si například naplánovala, jak si s Bisim zařídíme byt, včetně poliček, a i když jsme pak o tom diskutovali, základ zůstal více méně stejný. Jak jsem si ho vysnila.

Čím vás manžel vytáčí?
Když dává nádobí do dřezu a já ho pak přendavám do myčky? Ale nikdy nekřičím. Jednak jsme spolu chvíli, takže si to nedovolím, a možná mi to až tak nevadí. Ovšem skutečně vytočená, až hysterická jsem, pokud se děje křivda. Nejen vůči mně, vůči komukoliv.

Co vás baví?

Kromě práce? Cestování, kulinární zážitky a sport. Moje rodina miluje hory, proto jsme si pořídili chalupu v Jizerských horách. Měla jsem dva a půl roku, když mě táta učil na lyžích, mě i sestru. Asi v patnácti jsem „přesedlala“ na snowboard.

Letošní zima je na sníh poměrně skoupá, vyměnila byste ho za vodu?

Z vody mám docela respekt. Ne že bych nebyla dobrý plavec, ale bojím se toho, co je pode mnou. Například když v moři nevidím na dno, celou mě to svírá. Je to přece jen příliš velký a neohraničený prostor, nikdy nevíte, odkud co připlave… Mám ráda moře, ale nenapadlo by mě zkusit potápění. Vadí mi i šnorchlování; z pocitu, že dýcháte pod vodou, což je nepřirozené, se mi dělá špatně.

Náš tip: Pokud byste Veroniku rádi viděli na divadelních prknech, pak vězte, že komedie Mafie a city zavítá například do těchto měst:
4. 3. Frýdlant nad Ostravicí
5. 3. Rýmařov
6.3. Uherský Brod

A pokud to nestihnete nebo jste odjinud? Každý pátek můžete na České televizi sledovat osudy hrdinů dobového seriálu První republika, kde jednu z hlavních rolí – moderní dívku Magdalenu Škvorovou – ztvárňuje právě Veronika Arichtev. Tak si to nenechte ujít!

Text: Marcela
Foto: Česká televize – Miroslav Kučera
27. 2. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků