Děti

Co zabalit dítěti na tábor: přehledný seznam

Lámete si hlavu tím, co všechno zabalit dítěti na tábor? Seznam toho nejdůležitějšího je většinou pro všechny stejný a liší se pouze v doplňcích, drobnostech a počtu kusů v závislosti na délce a místě pobytu nebo tematického zaměření tábora.

Někteří organizátoři táborů vám podrobný seznam poskytnou, jiní bohužel nikoliv. Ať tak či onak, jistě nám dáte za pravdu, že je těžké na nic nezapomenout. A určitě oceníte seznam užitečného táborového vybavení.

Do čeho zabalit

Ať už jede vaše dítě na jakýkoliv tábor, nejdůležitější je se vždy správně rozhodnout, do čeho připravené věci zabalit. Na výběr máte 3 nejrozšířenější varianty zavazadel: kufr, batoh nebo sportovní tašku. V kufru a tašce se lépe udržuje pořádek a věci v nich jsou lépe dostupné, naopak batoh má přidanou hodnotu v mnohem lepší mobilitě. Většina rodičů dává přednost prvním dvěma variantám a čím dál častěji preferují velké sportovní tašky nebo tzv. duffle bagy, které oproti sportovním taškám poskytují lepší ochranu obsahu před provlhnutím a mechanickým poškozením.

Kromě hlavního zavazadla dejte dítěti i malý batoh na výlety. Do něj si dítě sbalí na výpravu svačinu, pití, pláštěnku, náhradní oblečení pro případ nepříznivého počasí a případně další potřebné drobnosti, jako je čelovka apod.

Co zabalit

Oblečení:

Tričko s krátkým rukávem (1 ks / 2-3 dny + 2 kusy jako rezerva), tričko s dlouhým rukávem nebo rolák (1 ks / týden), mikina nebo svetr (2 ks / týden), kraťasy (2 ks / týden), tepláky (2 ks / týden), nepromokavé kalhoty (1 ks), nepromokavá bunda (1 ks), spodní prádlo (1 ks / 1 den + 2 ks jako rezerva), funkční ponožky (1 pár /1 den + 1 pár rezerva), teplé ponožky z merino vlny (1 pár), pyžamo (1 ks), kšiltovka nebo šátek (1 ks), pláštěnka případně deštník (1 ks), plavky (1 ks).

Oblečení, ale nejen to, dítěti vždy pečlivě nadepište jménem. Stačí propiskou, lépe však nesmývatelným fixem na štítek s velikostí za krkem. Rovněž je dobré všechny sbalené věci s dítětem před odjezdem projít, aby vědělo, co má s sebou. Předejdete tak běžným ztrátám a záměnám oděvů a dalšího vybavení.

Obuv:

Sportovní obuv (2 páry), sandály (1 pár), přezůvky (1 pár), gumáky (1 pár). Z úplně nové obuvi by vaše dítě mohlo mít otlaky nebo dokonce puchýře. Doporučujeme proto dát mu raději v předstihu zakoupené, odzkoušené a prošlápnuté boty.

Hygiena a lékárnička:

kartáček na zuby (1 ks), zubní pasta (1 ks), mýdlo (1 ks), šampon (1 ks), jelení lůj (1 ks), hřeben (1 ks), ručník (1 ks), osuška k vodě (1 ks), papírové kapesníčky (1 větší balení), náplasti (1 balení), dezinfekce na ruce (1 ks), opalovací krém (1 ks), sluneční brýle (1 ks), repelent (1 ks), pytel na špinavé prádlo (1 ks).

Na táboře by měl být vždy přítomen zdravotník. Proto není třeba dávat dítěti běžné léky. Pokud však má nějakou speciální medikaci, léčivo s popisem a informacemi, kdy a jak ho brát, předejte organizátorovi.

Další užitečné věci:

láhev na pití (1 ks), hrneček (1 ks), ešus (1 ks), příbor nebo spork, čelovka nebo baterka (1 ks), kapesní nožík (dle uvážení), psací potřeby a poštovní známky, kapesné (dle uvážení), spacák či povlečení (pokud je potřeba), karimatka (pokud je potřeba), knížka nebo něco pro zabavení a chvíle klidu, něco k zakousnutí (na malou svačinku a doplnění energie), kopie očkovacího průkazu, kopie kartičky pojištěnce, lékařské potvrzení, další dokumenty a nezbytnosti dle pokynů organizátorů (v případě speciálních požadavků na vybavení (například u tematicky zaměřených táborů) by vám měl poskytnout seznam specifických potřeb organizátor).

Připravila: Zuzana Rybářová

Zdroj informací: 4camping.cz, Vít Hruška
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků