Krása

Dámské spodní prádlo 2013: co se nosí?

Sbírání kytiček

Sledujete módní trendy? Pak vás určitě budou zajímat novinky v oblasti natolik intimní, jako je spodní prádlo. A světě div se – jsou nejen pěkné, ale i praktické!

Pod pokličku aktuálních trendů jsme nakoukli společně s Danou Jiráskovou ze společnosti Bra Expert, abychom se dozvěděli, že:

Freya

Freya

Jedním z nejvýraznějších trendů v oblasti spodního prádla je v poslední době „formování a tvarování postavy“. Spodní prádlo se vyrábí s cílem co nejvíce zvýraznit ženské křivky a potlačit nebo skrýt drobné nedostatky. Znovu se tak derou na výsluní už dříve používané kousky jako korzety, polokorzetové podprsenky, vosí pasy, spodničky a kombiné, podvazkové pásy, šněrovačky, vysoké kalhotky.

Některé formovací (zeštíhlující) spodní prádlo se jasně podřizuje funkci: je hladké, bezešvé, bez krajek, nejčastěji v tělové barvě. Pro někoho trochu nudné a ne úplně sexy – určitě si vzpomenete na kalhotky Bridget Jones.

Fantasie

Fantasie

Druhým směrem jsou kousky spodního prádla výrazné, šokující svou složitostí, zdobné, krajkové, ovlivněné romantikou i retro ve stylu Art Deco, stále ale s cílem vymodelovat z ženy tvary přesýpacích hodin.

Pro letní sezónu 2013 je trendem lehkost, materiály poloprůhledné až průhledné, kombinující tylové podklady s efektní výraznou výšivkou nebo s dramatickými strukturami materiálů. Výsledek? Jejich cílem je umožnit nám, abychom se v létě cítily svěže, lehce a přitom extravagantně. Inspirace pochází z Asie a východních kultur, ze vzorů se objevují exotické květiny japonských zahrad, čisté architektonické linie nebo geometrické prvky (poohlédněte se po značce Fauve).

Fauve

Fauve

Barvy léta jsou plné, tak jak barvy plodů dozrávajícího ovoce, vibrující až fosforeskující, inspirované celým barevným spektrem slunečných paprsků. Nejčastěji se tak objevují odstíny od jemné růžové, přes oranžovou až korálovou, ale i tóny zelené, tyrkysové až temné zeleně-modré.
 

Doporučujeme

Freya = Celá kolekce je dostupná až do velikosti košíčku GG, v obvodech od 60 do 85 cm. Novinkou kolekce Freya Deco Shape je barva šampaň, na podzim přibude černá. Mimo jiné nabízí i takzvanou multiway podprsenku s různě nastavitelnými ramínky nebo košilku s odepínací podprsenkou a formující částí (vhodné pod šaty).

Elomi

Elomi

Fantasie = Kolekce Rebecca prezentuje modely pro běžné nošení, které jsou vzdušné, bezešvé a přitom skvěle sedí. Navíc ji doplňují vysoké zeštíhlující kalhotky a tanga klasického střihu.

Elomi = Tip pro čtenářky plnějších tvarů! Kromě estetického požadavku se značka zaměřuje na pevnější a širší obvody a vyšší kostice. Často používá transparentní materiály a svěží barvy, nebo naopak formující kolekce včetně korzetů a vosích pasů.

Huit = Spodní prádlo této značky je určené pro menší a středně velké poprsí. Novinkou je stále rostoucí nabídka velikostí, a s tím související nové střihy – podprsenky i ve velikostech košíčků E a F.

Více informací najdete na www.braexpert.cz


Text: Marcela
Foto: archiv firmy Bra Expert
10. 4. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků