Krása

Dermatologické korekce aneb co vše je možné “opravit”

Sbírání kytiček

O možnostech dermatologických ošetřeních se toho mnoho napsalo. Každý již někdy slyšel o botulotoxinu nebo dermálních výplních. Co vše lze pomocí těchto látek korigovat a jaká další ošetření jsou trendy?

Aplikace botulotoxinu a kyseliny hyaluronové dokáže velmi efektivně a přirozeně vyhladit vrásky v obličeji. Každá z těchto látek se používá v jiné oblasti a na jiný druh vrásek. Botulotoxin vyhlazuje vrásky způsobené aktivitou mimických svalů v horní polovině obličeje, tzn. na čele, mezi obočím a kolem očí. Kyselina hyaluronová je vhodná buď pro hloubkovou hydrataci celého obličeje, nebo jako výplň hlubších vrásek kolem očí, nosu a rtů.

Botulotoxin pro krásnější úsměv 

Proti užívání botulotoxinu vzniklo spoustu předsudků, které způsobilo jeho neodborné aplikování. Tato látka přitom dokáže velmi efektivně vylepšit různé druhy nedokonalostí. Méně známým ošetřením je odstranění tzv. gummy smile neboli snížení linie úsměvu, který odhaluje horní dásně. Jedná se o jednoduchou injekční aplikaci s velmi dobrým výsledkem.

Stop pocení kdekoli na těle 

Dalším méně známým využitím botulotoxinu je aplikace proti pocení. Látka dokáže na několik měsíců omezit pocení třeba v podpaží, na dlaních, chodidlech nebo čele. Odstranění pocení je vhodné zejména pro osoby, které se potí působením stresu. Kvůli tomu vznikají nepříjemné situace v práci nebo na schůzkách. Po aplikaci botulotoxinu se přeruší přenos vzruchu nervových vláken na potní žlázy a vy se přestanete v dané oblasti potit.

TIP PRO ČTENÁŘKY: využijte aktuálních akčních kosmetických balíčků v Asklepionu 


Srovnání asymetrie 

Většina z nás má každou stranu obličeje rozdílnou. Absolutní symetrie prý působí nepřirozeně a není žádoucí. Někteří lidé však mají obličej asymetrický příliš a působí to na okolí rušivým dojmem. Zkušenou aplikací dermálních výplní nebo botulotoxinu umí dermatologové asymetrie vylepšit nebo zcela odstranit. Dokážou pozvednout obočí, koutky úst nebo třeba vyplnit objem lícních kostí či brady. Dnešní korektivní dermatologie si poradí opravdu téměř s každou nedokonalostí, která vás trápí.

KP

Foto: Asklepion

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků