Děti

Dětská party doma: oživí ji téma a netradiční občerstvení

Sbírání kytiček

Jaro a léto je časem různých party a oslav. Stále oblíbenější jsou party pro děti, ať už jen pro rodinné příslušníky nebo i pro přátele. Místem oslavy může být třeba cukrárna nebo vhodná restaurace, ale pokud chcete zvolit úspornější variantu a oslavu uspořádat po svém, zůstaňte raději doma. Organizace party se nemusíte bát.

Ústřední téma

Chcete-li děti zabavit, zvolte jim ústřední téma párty. Tím může být konkrétní země a její kuchyně, například řecká nebo italská, pohádková postavička jako třeba Medvídek Pú, oblíbené zvířátko nebo hra, například party v duchu dobrodružné expedice. Podle něho potom nalaďte pozvánky, prostředí, občerstvení i doprovodný program. Zajímavým zpestřením oslavy může být tombola pro děti. Ceny přitom nemusí být drahé, stačí maličkosti.

Zábavné dekorace

Papírnictví, ale i hypermarkety nabízejí řadu dekorací a pomůcek pro dětské oslavy. Můžete tam nakoupit balónky, papírové čepice, masky, svíčky, ale i papírové talíře nebo plastové kelímky, abyste se nemuseli bát o své vlastní nádobí a zároveň o bezpečnost malých návštěvníků.

Občerstvení

Náklady na dětskou party můžete snížit přípravou občerstvení doma. Nestyďte se ani požádat o pomoc ostatní rodiče, které s jejich potomky na party zvete. Není cílem zorganizovat skvělou dětskou party za cenu vlastního vyčerpání. Nemusíte se ani bát, že občerstvení ve vlastní režii bude bez nápadu. Jestliže chystáte dort, můžete vyžít například dortovou formu ve tvaru zvířete, jedlý papír s dětským motivem nebo jedlé ozdoby na dort.

Recepty na dětskou party nabízí v letním období řada časopisů, existují dokonce celé knihy o tom, co dobrého k snědku malým oslavencům připravit. V žádném případě se nenechte strhnout tím, že děti mají nejraději sladkosti. Pokud nápaditě připravíte ovoce nebo jednohubky, určitě k nim malé návštěvníky přilákáte.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: Věra Hájková
Zdroj fotografií: iStock
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků