vánoce a cukroví

Úvodní stránka Diskuze Hlavní fórum vánoce a cukroví

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #74540
   cornysek
   Účastník

   Ahoj Sarfiku, čert tomu asi chtěl, ale rozbil se mi noťásek. Už ho mám zpět doma a napravuji slíbený restík. A jestli třeba receptík na perníčky vyzkoušíš tak věz, že já se do nich taky dnes nebo zítra pustím, resp. do těstíčka a péct budu v pondělí nebo úterý.
   RECEPT NA PERNÍČKY:
   Nejprve smíchej 250g cukru moučky+3 žloutky+kypřící prášek do perníku+kůra z 1 citronu+50g rozpuštěné Hery+100g medu, když to smícháš přidej 150g hladké mouky a 10g jedlé sody. To opět promíchej a nakonec přisypávej 500g hladké mouky, je to makačka, u mě už to zvládá robot, ale i tomu to jde těžko, nicméně výsledek pak chuťově stojí za to. Když je to fakt hodně sypké můžeš přidat pár lžic vody, to dělám podle oka, cca 7-10 lžic. KDyž těstíčko po té dřině umícháš tak ho dej na 2-3 dny uležet do ledničky a poté se pusť do díla. Jsou výborné.
   Jinak co se týče perníčků a celkově vánočního cukroví tak se mi hodně osvědčil server http://www.mimibazar.cz, tak je záložka recepty a pak jen hledej, je tam spousta receptuů na perníčky co jsou hned měkké, ty naše se musí dva týdny rozležet. Zatím pa a veselé pečení, Petra

  • #74539
   Marek Vrátil
   Správce

   Děkuju cornysku :)) Měj se fajn!

  • #74538
   cornysek
   Účastník

   Sarfik, já jsem teď na služebce, ale ve středu budu doma, tak ti to pošlu 🙂

  • #74537
   Marek Vrátil
   Správce

   Cornysek Jé, to bys byla moc hodná, tak jestli můžu poprosit, tak můj mail je Sarfik75@seznam.cz
   Děkuji moc a hezký den 🙂

  • #74536
   cornysek
   Účastník

   Co se týče receptu na perníčky tak mám jeden super od švagrové, můžu ti ho poslat do emailu 🙂 jsou dobré a množství je tak akorát.

  • #74535
   cornysek
   Účastník

   Tak, tubičky mám doma, ještě vydržet 4 týdny a hurá di perníčků 🙂

  • #74534
   Marek Vrátil
   Správce

   Oni prodávají i takové velké tubičky v Kauflandu.Používala jse i od Dr. Oetkera. Lepší jsou ty bílé, než ty barevné. Ale pro mě všechno lepší, než poleva z pytlíku:-)

  • #74533
   Marek Vrátil
   Správce

   Ahojky, já jsem je používala loni. Není to úplná legrace, ale perníčky se s tím dají ozdobit mnohem líp, než nějakým pytlíkem s ustřiženým rohem. Překvapilo mě, že je ta pleva dost hustá, takže mi moc z té tubičky místy ni nešla dobře vymáčknout. Já spíš sháním nějaký opravdu dobrý recept na perníčky, které jsou pak brzy měkké. Ty od Dr. Otkera byly tvrdé 🙁

  • #74532
   cornysek
   Účastník

   Ahoj holky, já vím, že je začátek listopadu, ale ono to uteče a už bude čas na perníčky. Nemáte některá zkušenost s tubičkami – bílými – od Dr. Oetkera? Nějak nejsem úspěšná s polevou tak to zkusit přes tubičky.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 vláken odpovědí
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.