VZP nabízí mimořádné finanční příspěvky

Úvodní stránka Diskuze Hlavní fórum VZP nabízí mimořádné finanční příspěvky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #73826
   verajelin
   Účastník

   Dobrý den.
   Klientům VZP ČR se nově nabízí možnost získat mimořádné finanční příspěvky na různé preventivní aktivity. Jedná se o časově omezenou akci, která s platností do 31. 7. 2013 výrazně rozšiřuje programy Zdravý život a Zdravá rodina.
   A také
   VZP se dlouhodobě snaží zvýšit povědomí o možnostech prevence. Podle statistik totiž preventivního mamografického vyšetření využívá pouze polovina českých žen. Přitom statistiky rovněž dokazují, že každý den na karcinom prsu zemře průměrně sedm žen, většina z nich právě kvůli podcenění prevence a následně pozdnímu odhalení nádoru. Proto i teď, v době zvýšeného zájmu o toto téma, přišla VZP se speciální nabídkou bezplatného vyšetření prsou i pro ženy mladší 45 let.
   Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) nabízí ženám do konce listopadu bezplatné vyšetření prsou, a to i ženám pod 45 let. VZP tak reaguje na zvýšený zájem o vyšetření, k němuž došlo po zveřejnění rozhodnutí americké herečky Angeliny Jolie, která si kvůli vysokému riziku rakoviny dala prsa preventivně odstranit. Podobně na vyšetření přispívají i jiné pojišťovny.

   „Klientka VZP zaplatí u lékaře za vyšetření, a když poté přinese na kterékoli pracoviště VZP lékařem vystavený účet, tak jí ho pojišťovna proplatí. Je to limitované horní částkou 1500 korun, což by ovšem mělo bohatě stačit,“ řekl mluvčí pojišťovny Oldřich Tichý.

   Podobně přispívá třeba i Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR. Podle mluvčí pojišťovny Hany Kadečkové se tak děje v rámci preventivního programu pro ženy od 40 do 45 let.

   Přeji hezký den.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.