Krása

Jak dodat vlasům objem

O nadýchaném účesu, který na hlavě vydrží alespoň pár hodin, si mohou majitelky jemných vlasů nechat většinou jen zdát. Ale každý problém se dá řešit. Máme pro vás pár tipů, jak dodat vlasům objem, který vydrží.

Největším symbolem ženskosti jsou a vždycky byly nádherné vlasy. Ačkoli se módní trendy opakují a historie se vrací, jedno je jisté. Nadýchaných účesů plných objemu se ženy snažily dosáhnout vždycky. Vzpomeňme si třeba na obrovské barokní a rokokové paruky, vyčesané empírové účesy, natupírované drdoly 60. let, nebo objemné trvalé 70. a 80. let. Po účesech plných objemu touží ženy i dnes, žádají ale přirozenost. Doba pokročila, a tak může svým vlasům díky kvalitním kosmetickým přípravkům a precizním střihům dodat objem skutečně každý.

Máte jemné vlasy?

Jemné vlasy se v naší populaci vyskytují poměrně často. Jde jednak o genetickou záležitost, ale velký význam má také řada dalších faktorů, které sílu vlasu ovlivňují. Svou roli hraje například věk, strava, výživa vlasů, výběr kosmetiky, ale také stres nebo časté mechanické namáhání. Jemné vlasy jsou sice příjemné na dotek, ale svým majitelkám přinášejí často potíže s výběrem a udržování účesu. Tím, že je vlasový stvol tenčí, je celkový objem vlasů a účesu menší než u normálních nebo silných vlasů. Proto jemné vlasy potřebují jinou péči, kosmetiku, střih i styling než vlasy normální.

Dopřejte jim kvalitní péči

Vytvořit bohatý a trvanlivý účes ze zdravých, silných a hustých vlasů není žádný problém. Pokud však máte vlasy jemné, choulostivé a poškozené, pak víte, že dosáhnout u nich žádaného objemu, je skutečné umění. Vaše trápení dokáže ovšem podstatně zmírnit pravidelná péče přípravky, jejichž speciální složky proniknou do vnitřní struktury vlasu, vyplní poškozená místa a obalí ho jemným filmem. Ten vlas zpevní a zvětší jeho průměr. Zkuste o své vlasy pečovat pravidelně. U jemných vlasů se doporučuje alespoň dvakrát týdně.

Výběru těch správných přípravků pro péči o vlasy věnujte pozornost. Na trhu je dnes k dostání celá řada produktů pro zvětšení objemu. Investujte ale do těch kvalitních, které jsou spolehlivé a také déle vydrží. Jemným vlasům příliš nesvědčí šampony typu 2v1, protože použité kondicionační látky jsou většinou příliš zatěžující a vlasy pak působí ještě zplihleji.

Perfektní střih

Při výběru střihu bychom měli myslet nejen na to, co se nám líbí. Důležitý je tvar obličeje a proporce postavy, ale také typ vlasů a jejich stav. Na střihu hodně záleží. Proto své vlasy svěřte vždy jen zkušeným kadeřníkům. Platí jedno základní pravidlo – čím jsou vlasy kratší, tím budou lehčí a nadýchanější. Ideální jsou kratší účesy se stupňovitě sestříhanými vrchními partiemi, geometrické střihy nebo krátká mikáda s tupě zastřiženými konturami. Pro docílení objemu jsou vhodné i různé prostřihy a efilace. Pozor ale u jemných vlasů, tam se ztenčování vlasů vůbec nedoporučuje.

Kouzla s barvou

Dokonalou tečkou za správným střihem je výběr barvy. Odstín barvy dokáže zmenšovat nebo zvětšovat objem a upravovat proporce. Tmavá barva objem zmenšuje a zužuje, zatímco světlé odstíny zvětšují objem a rozšiřují. S barvou přitáhnete pozornost k určitým partiím účesu, podpoříte tvar střihu a zvýrazníte střihové efekty. Stejná kouzla dokáže melír, který doladí strukturu vlasů a střihu.

Jaký zvolit styling?

Jemné vlasy a stylingové přípravky se moc v lásce nemají. Je to z toho důvodu, že právě laky, pěny, gely a vosky prameny zatěžují. Ty pak těžknou a ztrácejí i ty poslední zbytky objemu, který samy o sobě mají. Na druhou stranu správně vybraný styling dokáže objem dodat a ještě ho udržet. U jemných vlasů je třeba se vyvarovat především stylingu s extrémně silnou fixací. Hodí se spíše přípravky se slabším tužícím efektem. Moderní stylingové přípravky pro objem účesu obsahují komplexy účinných látek, které jemným mikrofilmem potáhnou, zesílí a oddělí jednotlivé vlasy a přitom je neslepí. Doporučit lze také přípravky s push-up efektem.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: kadeřnictví Parvee
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků