Bydlení

Dokonalý interiér: víme, jak na to!

Sbírání kytiček

Také toužíte po zvelebení svého domova? Nemusí to být zase až tak těžké, jak si myslíte. To nejdůležitější, co budete v tomto ohledu potřebovat, jsou samozřejmě finance. A pak už stačí jen pár šikovných nápadů…

Pokud nedisponujete vlastními prostředky, můžete si vypomoci půjčkou na bydlení. Když si správně spočítáte náklady a pečlivě zvážíte své finanční možnosti ohledně splátek, máte šanci zařídit si nový domov doslova za pár dnů.

Barvy umí divy

Nejjednodušší změnou jsou nové odstíny. Říká se, že modrá uklidňuje, červená podporuje energii, zelená evokuje odpočinek. Každá barva zkrátka působí jinak. Dodržujte zlaté pravidlo, které velí – myslete na procenta. Hlavní barvě dopřejte 60 procent, často jde o výmalbu stěn. Druhé převládající barvě dejte 30 procent, a to na podlaze, nábytku, čalounění. A posledních 10 procent věnujte třetí barvě, kterou použijete na doplňky a dekorace, případně může jít i o více různých barev.

Obývací pokoj je základ

Nejvíce času trávíme většinou právě v obývacím pokoji. Je to takové centrum vaší domácnosti. A co dokonale vynikne? Rozhodně vhodný nábytek, populární je například modulový složený z více dílů, které se dají přemísťovat a tak se nabízí další proměna této místnosti. Důležitá je i sedací souprava, optimálně doplněná tabletkami pro příležitostné posezení, až přijdou nečekané návštěvy. Tradiční velký konferenční stůl dnes nahrazují menší modely, které se opět dají variabilně přesunovat podle vašich potřeb. Třešničku na dortu zastupuje celá řada doplňků (polštářky, vázy, květináče, osvětlení), které vše dokonale ozvláštní . A z na první pohled obyčejné místnosti konečně vykouzlí osobitý domov i místo, kam se budete velmi rádi vracet.

Hledáte vhodnou inspiraci?

A pokud nevíte, jakým směrem se v tomto ohledu vydat, a čím váš obývací pokoj skutečně dokonale zvelebit, potom se zaměřte na samotné stěny. Právě ty by totiž neměly zůstat prázdné. Jak je ozdobit? Nejenom sem, ale kamkoliv do interiéru domu, přijdou vhod originální obrazy, které rázem z obyčejného prostoru vytvoří zajímavý prostor. Je na vás, jakou velikost obrazu, ale také jaký motiv konkrétně zvolíte. Odborníci jen doporučují, abyste raději než no name díla neznámých autorů vsadili na dokonalé repliky. Výsledný efekt navíc podtrhněte vhodně zvoleným rámem. A protože u těchto bytových doplňků je výběr více než obrovský, nikdy nemůžete zvolit špatně. Jakmile bude obraz na svém místě, uvidíte, že je to přesně to, co vaší zdi tolik chybělo.

Komerční prezentace
Foto: iStock
16. 4. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků