Kosmetika

Domácí pleťové masky: jak si připravit masku první pomoci proti únavě

Pokud vaše pleť volá po očistě, sáhněte raději než po drahém krému do ledničky. Stačí být trochu kreativní a svůj obličej můžete hýčkat i díky kvalitnímu bílému jogurtu, ovoci, zelenině i čaji.

A jak si takovou domácí regenerační masku jednoduše připravit?

Základem je kvalitní bílý jogurt. Jogurt pleť hydratuje a udržuje ji svěží a jemnou. Odstraňuje z ní známky stresu a zklidní i podrážděnou pokožku. Nedílnou součástí jogurtu je i mléčný tuk, který dokáže kůži vypnout a vyplnit i drobné vrásky. Jogurt výborně doplní okurka, která pleť hydratuje.

Okurka patří do skupiny „kosmetické zeleniny“, která obohatí každou masku svými blahodárnými účinky. Dokáže pokožku vypnout, hydratovat a zároveň čistit.

Na jogurtovo-okurkovou masku budete potřebovat:

  • 1 bílý jogurt
  • ¼ okurky hadovky
  • 1 kávová lžička olivového oleje

Jogurt nechte odstát při pokojové teplotě, aby nebyl studený. Poté ho vyklopte do mističky a vmíchejte do něj lžičku olivového oleje. Okurku nastrouhejte, zbavte ji přebytečné šťávy a přidejte do směsi. Obličej si omyjte teplou vodou, aby se uvolnily póry a naneste masku na tvář. Nezapomeňte položit dvě kolečka okurky na unavená oční víčka. Tato maska je vhodná pro všechny typy pleti.

Nyní zbývá vybrat si pohodlné místo, kde budete moci relaxovat bez zbytečného hluku z okolí a nechat se unést pohodovou atmosférou. Zážitek můžete umocnit poklidnou hudbou, vaše pleť bude pozitivně reagovat i na duševní stabilizaci a uvolnění od stresu. Po třiceti minutách směs spláchněte vlažnou vodou.

TIP: Vodu z okurky můžete použít jako pleťové tonikum.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: www.emedihealth.com/skin-beauty/yogurt-beauty-benefits, www.tomsofmaine.com/good-matters/natural-products/how-nourish-your-skin-homemade-cucumber-mask
Zdroj fotografií: Pexels

Diskuze: příspěvků