Dopřejte si detox a dobijte si baterky

Několikadenní detoxikaci zvládnou i pracovně vytížení manažeři či maminky na mateřské dovolené.

Dopřejte si detox a dobijte si baterky
Zobrazit fotografii v galerii

Ignorujte předvánoční shon a stres, který už na nás začíná ze všech koutů útočit, a namísto toho si dopřejte bylinný detox. Správná detoxikační kúra vám totiž upraví trávení, posílí imunitu, zregeneruje buňky a zbaví vás únavy. S pocitem zdraví a energie se můžete vrhnout do dalších náročných dní. 


Zřejmě největším problémem naší doby je boj s časem. Zatímco muži tráví v práci dlouhé hodiny, ráno odcházejí a večer se vrací za tmy, ženy se snaží skloubit domácnost, rodinu, práci a vytvořit z nich dokonalý celek. Obě pohlaví přitom často zanedbávají péči o sebe. A tak ignorujeme i varovné signály, které k nám naše tělo vysílá. Chovat se k lidskému tělu jako ke stroji a předpokládat, že všechno zvládne, je naivní. Oslovili jsme odborníky, kteří varují před nástrahami nadměrného zatěžování a zanedbávání organismu. To může vést až k neschopnosti detoxikovat, a tedy i ke snížení obranyschopnosti těla. 


Začněte poslouchat své tělo 

Přirozená detoxikace je organismu vlastní, pokud jej však nevystavujete neustálé zátěži. Špatná strava a nedostatek času jsou takzvané akumulátory toxinů v těle. Představte si, že když neposkytnete tělu čas na regeneraci a nedodáte mu správné živiny, odmítne provádět detoxikaci. Aby se tělo nestalo skládkou toxinů, je potřeba se zaměřit především na pročištění jater, ledvin a střev. Ty jsou klíčovými zastávkami, které zbavují tělo odpadu. 


Játra jsou tzv. čističkou krve od toxinů, které následně postupují do žluči a střev. I ledviny filtrují toxiny z krve, ale následně je odvádějí močovodem do močového měchýře. Z těla se tak vylučují jako tekutý odpad. Proto je nutné dodržovat pitný režim a pomoci tak tělu vyplavit toxiny ven. Další důležitou čističkou jsou střeva. Slouží nejen na rozložení a zpracování potravy, ale zároveň ke zpracování odpadu, který odchází trávicím systémem. 


Detoxikace v těle by za normálních okolností měla probíhat automaticky, ale současný způsob života jí příliš nepomáhá. Špatné stravovací návyky, nedostatečný pohyb, stres a znečištěné životní prostředí dennodenně zamořují náš organismus různými toxickými látkami. Častěji se staráme o svůj vzhled a zapomínáme na naše nitro. Přitom právě detoxikace pomáhá organismu zbavit se dlouhodobě nahromaděných toxinů, které negativně ovlivňují kvalitu našeho života,“ vysvětluje MUDr. Dana Gogová, ambulantní všeobecná lékařka. 


Pokud nedopřejete tělu jednou za čas detoxikaci a střeva nepročistíte přírodními látkami, jejich funkce se zpomalí. Následně může dojít k překyselení organismu a vzniku acidózy. Člověk se cítí unavený, bez energie, má neurčité bolesti svalů, trápí ho průjem nebo zácpa. Toto vše jsou varovné signály, že je třeba začít s pročištěním organismu. 


I po čtyřicítce si zasloužíte vypadat a cítit se dobře! 

Jakým způsobem dopřát tělu rovnováhu po čtyřicítce, kdy je metabolismus zpomalený a fyzické aktivity máme méně, než bychom často potřebovali? To je otázka mnohých z nás. Jak si tedy i ve zralejším věku udržet fyzickou kondici a fit postavu? 


Základem je vyčištění trávicího traktu od nestrávených zahnívajících zbytků potravy, toxinů a přemnožených plísní. A také celkové pročištění tkání a vyplavení nepotřebných látek. Pokud se tělo toxinů nezbaví, můžete mít zažívací potíže, trpět alergiemi a cítit únavu. Pokud se trávicí trakt nepročistí, pak vaše tělo nemůže vhodně využívat ani vitamíny a minerály, které přijímáte - dojde pouze k dalšímu hromadění a ucpávání nestráveným odpadem," vysvětluje zdravotní sestra a fyzioterapeutka Venuše Studničková. 


Dnes naštěstí najdete na trhu velké množství produktů, které vám pomohou ušetřit čas potřebný na vnitřní očistu. Vybírejte si ty s extrakty z bylin či rostlin. „Ideální je vybírat si produkty, které obsahují glukomannan z kořene rostliny konjac nebo výtažky z rostliny manayupa (stužkovec). Glukomannan snižuje vstřebávání cukrů a ukládání tuků a manayupa pročišťuje střeva, ledviny, játra a krev. Účinky manayupy a konjacu znali již staří Inkové. Manayupa dokonce působí protizánětlivě. Nápomocná je i při zánětech jater a žlučníku,“ vysvětluje Katarína Demetriou, majitelka farmaceutické a kosmetické společnosti Pharma MKL.


Zdroj: Pharma MKL
Foto: Pixabay

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Odplavuje z těla toxiny a to je důležité i při hubnutí.

ODPOVĚDĚT

4

Dobrý den, je to úplně super věcička. Hlavně se nechat rozmazlovat ještě nějakou super kosmetikou.

ODPOVĚDĚT

4

Žiji jak se dá,někdy i čajík popíjím hlavně v zimě

ODPOVĚDĚT

1

Snažím se detox v této době řešit.

ODPOVĚDĚT

2

Občas si něco na detox dopřeju, tohle jsem přeposlala i synovi...

ODPOVĚDĚT

2

Občas něco tělu dopřeji.

ODPOVĚDĚT

3

někdy si čajík na pročištění dělám

ODPOVĚDĚT

4

detox si nedělám

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (8 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Detoxikace dětí s poruchami učení

Detoxikace dětí s poruchami učení

Máte doma malé dítko s některou z poruch učení? Poruch učení je mnoho a často...

Vliv detoxikace na imunitu

Vliv detoxikace na imunitu

Imunita, to je pojem s velkým „P“. Jen si zkuste toto slovo zadat do interetového...

Titulka pro: Detoxikace před otěhotněním

Detoxikace před otěhotněním

V dnešní době se většina dětí rodí po zralé úvaze rodičů, kteří probírají, zda vše...

Titulka pro: Řízená detoxikace 2. díl: řešení zdravotních problémů z celostního pohledu

Řízená detoxikace 2. díl: řešení zdravotních problémů z celostního pohledu

Dnes vám přinášíme druhý díl reportáže o řízené detoxikaci malé Vandy, která přišla do ...

Titulka pro: Detoxikace podle ročních období - Jaro

Detoxikace podle ročních období - Jaro

Metoda C.I.C. je založená na tom, že každé onemocnění (až na nečetné výjimky) provází výskyt...

Řízená detoxikace: řeší zdravotní problémy z celostního pohledu

Už nějaký čas se věnujeme řízené detoxikaci. Zjistili jsme, že jde o systém velmi komplexní...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

INKONTINENCE

Co se vám osvědčilo za pomůcky? Hlavně aby byly spolehlivé ...

PROTEINY - JAKÉ KUPUJETE?

Ahoj, poradíte dobré proteiny? Jakou značku jste si ...

NEJLEPŠÍ KOSMETIKA NA VRÁSKY

Ahoj všem, co se vám nejvíc osvědčilo na vrásky? Moc díky ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz