Cestování

Egypt: dovolená pro celou rodinu

Sbírání kytiček

Váháte, kam se svou rodinou vyrazit na dovolenou? Egypt patří mezi oblíbené destinace Čechů už několik let a nabídka zájezdů do Egypta se neustále rozšiřuje. Co můžete objevovat v této zemi plné historie, výborné arabské kuchyně a místa s jedním z nejkrásnějších podmořských životů na světě?

Oblíbená letoviska

Pokud nevíte, kam konkrétně na dovolenou do Egypta vyrazit, jste na správném místě. Lákají vás krásné pláže a bohatý podmořský život? Pak doporučujeme vyrazit do Marsa Alam, letoviska na jihu Egypta, ráje pro potápěče a milovníky šnorchlování. Tato dovolená Egypt bývá často vyhledávána mladými páry i rodinami s malými dětmi nebo lidmi ve starším věku, proto je toto místo ideální volbou.

Dalším z oblíbených letovisek je Hurghada. Najdete zde několik nákupních center, tradičních tržnic a spoustu kaváren či restaurací, kde můžete trávit večery v kouzelné atmosféře orientu s výborným ibiškovým čajem či arabskou kávou.

Sharm el Sheikh se nachází na opačné straně Suezského zálivu a je proslulý úžasným podmořským světem, který je rájem pro nadšence do šnorchlování a potápění. Sharm El Sheik je skvělou volbou, pokud plánujete navštívit Egypt v zimě, jelikož se jedná o nejteplejší letovisko v této zemi s nejstabilnějším počasím.

Pokud neradi létáte letadlem, egyptský Marsa Matrouh by vás mohl nadchnout, let z Prahy trvá zhruba 3 hodiny. Toto nově otevřené letovisko se nachází severozápadně od Káhiry na pobřeží středozemního moře. Má nádherné pláže a průzračně čisté moře.

Čisté moře v Egyptě
Čisté moře v Egyptě

Hotelové resorty

Jedním z hlavních důvodů, proč je Egypt tak oblíbený mezi českými turisty, je bezesporu široká nabídka hotelových resortů se soukromými plážemi, bazény a bohatým vyžitím pro všechny věkové kategorie. All inclusive týdenní pobyty seženete i pod 10 tisíc korun za osobu.

Animační programy a dětské koutky pro ty nejmenší v řadě hotelů často mívají i česky hovořící delegáty, kteří se budou věnovat vašim nejmenším členům dovolenkové posádky. Pro babičky i dědečky je výhodou, že řada místních, vlastnících obchody se suvenýry, kořením a dalšími lokálními výrobky, ví, že Češi mají Egypt rádi, a znají tak základní česká slovíčka, díky kterým se nemusíte bát, že byste se nedomluvili.

Pokud oceňujete dovolenou, na které můžete celé dny relaxovat na pláži, tyto resorty jsou pro vás ideální volbou. Zároveň široká nabídka volnočasových aktivit, jako je fitness centrum, ranní jóga, plážový volejbal, aqua aerobic a nejrůznější vodní atrakce, splní očekávání i aktivním dovolenkářům.

Hotel vyhledávejte dle vašich požadavků a preferencí, doporučujeme kategorii hotelu alespoň 3+ hvězdy. All inclusive je vhodný zejména v teplejších destinacích, kdy především neomezená konzumace nápojů přijde vhod.

Letovisko v Egyptě
Letovisko v Egyptě

Za divy světa

Kdo by nechtěl vidět jeden ze Sedmi divů světa? Pyramidy v Gíze, v okrajové části hlavního města, vám učarují svou velikostí a budete žasnout nad tím “jak to zvládli postavit?”.

Jednodenní zájezdy za touto historickou, pro Egypt ikonickou památkou má v nabídce snad každá cestovní kancelář a rozhodně stojí za to. Pokud nemáte rádi organizované zájezdové autobusy plné turistů, můžete si domluvit přes svého delegáta privátní auto s řidičem a soukromým průvodcem za příplatek několik desítek dolarů.

Soukromé i skupinové zájezdy CK nabízejí i do Luxoru nebo Údolí králů. Obě místa patří k nejkrásnějším historickým oblastem v Egyptě. Starověké chrámy, sochy a kolosy, které jinde na světě neuvidíte. Pozor si dejte na vysoké teploty, pokud plánujete strávit svou dovolenou v Egyptě během letních měsíců, kdy se v historických návštěvních místech mohou teploty vyšplhat hodně přes 40 stupňů ve stínu.

Nezapomeňte si s sebou na dovolenou vzít pokrývku hlavy, opalovací krém s vysokým UV faktorem a hodně tekutin.

Abu Simbel
Abu Simbel

Komerční prezentace

Zdroj informací: dovolena.cz
Zdroj fotografií: dovolena.cz
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků