Volný čas

Energie měsíce března 2024: vládne nám zajíc

Sbírání kytiček

V únoru jsme zažili rychlé, průrazné a agresivní energie začínající vlády dřevěného draka ve spojení s vládcem měsíce února tygra. V březnu nám vládne klidný zajíc.

Energie letošního jara

Většina z nás mohla být touto razancí a rychlostí překvapena. Ale to už jsou energie letošního jara, jak nám je „namíchaly“ energie dřeva, draka, tygra a navíc i letící hvězdy 3.

Asi jste si všimli, že vše je letos dřív. To, co se obvykle děje v březnu (někdy dokonce až v dubnu) se děje již nyní. Na jaře (podle učení Feng Shui začínají energie jara již na začátku února) vládne velmi mladý a agresivní Jang ve fázi jangového dřeva. Jeho „průvodcem“ je tygr, který těmto energiím dodává razanci. Dřevo nám zároveň vládne i na úrovni roku (letošní celý rok je pod vládou dřeva), takže dochází k několikanásobné kumulaci dřeva právě v tomto období.

Toto silné dřevo nám dává možnost rychle něco začít, prorazit, ale také může být pro nás dost vyčerpávající. Proto bychom si měli hledět naší vlastní energie a chránit ji před oslabením. Pozor na jarní únavu. Důležitá bude energie vody, která podle zákonů fází (elementů) tzv. „živí“ dřevo. Dodává mu energii. Proto si tuto energii na jaře musíme posilovat. Z hlediska organismu patří energie vody podle tradiční čínské medicíny k ledvinám a močovému měchýři.

Dřevo patří k orgánům játra a žlučník. Ty bychom neměli přetěžovat. Z emocí si musíme dávat pozor hlavně na vztek a hněv. A pokud nás již tyto emoce ovládnou, měli bychom jim dát volný průběh a v sobě je nezadržovat.

Energie zajíce

S příchozí vládou zajíce zažijeme zpomalení. Zajíc potřebuje a miluje svoji noru. Věnujte se proto vylepšení svého domova. Využijte k tomu jarní úklid. Zbavte se všeho nepotřebného a udělejte místo pro to nové, co vám přinese další radost do života. Ujistěte se, že vám vše funguje. A že je vše na svém místě. Domov vám má přinášet radost, zázemí a bezpečí.

Stejně tak jako zajíc rád vychází ze své nory a „kamarádí se“ s ostatními venku, i vy byste měli vyjít ven se svými plány a aktivitami, aby se o nich dozvědělo co nejvíce lidí ve vašem okolí. Proč je to důležité? Zajíc umí tzv. „networking“. Dokáže navazovat vzájemně výhodné vztahy a tím posilovat energie různých činností.

V březnu buďte více v klidu a snažte se nabrat dech na duben, kdy nám bude vládnout dvojitý drak. Drak vládce roku a drak vládce dubna.  A to bude „mazec“.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí, lektor Feng Shui Jiří Čerňák
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků