Volný čas

Energie měsíce dubna: vládne nám drak

Duben je měsíc, kdy vládne moc. A to v každém smyslu tohoto slova. Energie jsou již silné, což umožňuje expanzi.

Duben je měsíc rozpuku. Vše, co začal tygr a uspořádal zajíc, má nyní šanci se řádně rozvíjet. Energie draka vám tak umožní mít co nejširší a největší záběr. Čím více nových větviček stromky vytvoří, tím více ovoce pak na konci léta sklidíte. Čím širší váš záběr bude, tím větší a bohatší úrodu sklidíte. Drak výrazným způsobem ovlivňuje bohatství, prosperitu a bohatost celého vašeho života.

Chytrá příroda však ví, jak je důležitá rovnováha. Řídí se pravidlem: čeho je moc, toho je příliš. A tak moc udržuje ve správné kvantitě. Důležité je pravidlo: vymezení nebo omezení. Toto pravidlo nám moudře říká, že máme vše správně vyměřit tak, abychom to zvládli. Pokud si toho vezmeme na sebe příliš, bude nás to omezovat, vyčerpávat.

Aby se růst a expanze vydařily, vládne tomuto měsíci nejsilnější a nejmocnější zvíře: drak. Ten svojí silou dokáže ustát vše velké a zajistit, abychom vše dobře zvládali.

Drak je jediný představitel zvěrokruhu, který umí létat. Vznáší se tak ve výšce, ze které je vidět velký a daleký obzor. Proto má širší záběr, než my ostatní.

S touto energií jsou tak spojené velké vize a plány do budoucna. Měli bychom tak toto období využít k tomu, abychom se směle pustili do velkých cílů a začali naplňovat velké plány.

Jediné co musíme mít na mysli, je zákon vymezení nebo omezení. Velké cíle a plány musíme být schopni ustát a naplnit bez velkého vyčerpání a zbytečného úsilí. Proto si své cíle stanovte tak, abyste je také zvládli. Pokud si toho na sebe vezmete více, než jste schopni zvládnout, pak vás to jen a jen vyčerpá.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků