Volný čas

Energie měsíce dubna: vládne nám drak

Duben je měsíc, kdy vládne moc, a to v každém smyslu tohoto slova.

Energie jsou již mocné, tedy silné, což umožňuje rozmnožování a zvětšování kvantity – tedy aby všeho bylo moc. 

Rostliny se tak rozšiřují, zvětšují, rostou nové větve, ty stávající se zvyšují. Vše tak nabírá na velikosti. Zvířata a živočichové se začínají rozmnožovat. Tím vším je zaručen život v novém období.


Chytrá příroda však ví, jak je důležitá rovnováha a tak se řídí pravidlem: čeho je moc, toho je příliš. A tak moc ve smyslu množství udržuje ve správné kvantitě. Důležité je pravidlo: vymezení nebo omezení. Toto pravidlo nám moudře říká, že máme vše správně vyměřit tak, abychom to zvládli. Pokud si toho vezmeme na sebe příliš, bude nás to omezovat, vyčerpávat.


Aby se růst a expanze vydařily, vládne tomuto měsíci nejsilnější a nejmocnější zvíře: Drak. Ten svojí silou dokáže ustát vše velké a zajistit, abychom vše dobře zvládali.


Drak je jediný představitel zvěrokruhu, který umí létat. Vznáší se tak ve výšce, ze které je vidět velký a daleký obzor. Proto má širší záběr, než my ostatní.


S touto energií jsou tak spojené velké vize, plány do budoucna. Měli bychom tak toto období využít k tomu, abychom se směle pustili do velkých cílů a začali naplňovat velké plány.


Jediné co musíme mít na mysli, je zákon vymezení nebo omezení. Velké cíle a plány musíme být schopni ustát a naplnit bez velkého vyčerpání a zbytečného úsilí. Proto si své cíle stanovte tak, abyste je také zvládli.


Pokud si toho na sebe vezmete více, než jste schopni zvládnout, pak vás to jen a jen vyčerpá.


Autor: Jiří Čerňák cernakinteriordesign.webs.com

Foto: Pixabay


Diskuze: příspěvků