Volný čas

Energie měsíce prosince: vládne nám krysa

Prosinec je posledním měsícem v roce podle našeho kalendáře. Ten ale úplně neodpovídá přírodním energiím.

Naopak, právě v prosinci dochází v den zimního slunovratu ke změně. Ten den se pomalu probouzejí první energie nového roku. Jsou ještě slabé, ale protože my víme, že tu jsou, můžeme s nimi pracovat. Jejich „představitelkou“ je krysa. Krysa nám umožňuje vnímat energie přicházejícího nového roku.

Energie krysy jsou podobné pocitům, které máme při probuzení do nového dne. Jsme ještě v polospánku, nechce se nám vstávat, ale v hlavě nám již začínají „běhat“ myšlenky na to, co tento nový den budeme dělat. A stejně tak „pobíhá“ krysa v prosinci. Dává nám možnost začít se zajímat o to, co a jak pořešíme v novém roce.

V tomto měsíci byste se měli pomalu začít dívat kolem sebe. Krysa umí velmi dobře získávat informace a třídit je na ty potřebné a nepotřebné. Díky těmto informacím si můžete udělat dobrý obrázek toho, co můžete v roce 2023 využít. Krysa umí být dobrý analytik. Proto byste měli informace získávat a analyzovat.

Na základě těchto informací pak můžete v lednu dávat dohromady svůj plán na celý rok. Leden je tzv. mezidobí země. Je to období mezi různými sezonami a energiemi. Leden je tedy mezidobím mezi zimou (energie vody) a jarem (energie dřeva). Ale navíc je leden také mezidobím mezi starým a novým rokem. Proto je pro plánování velmi vhodným obdobím. Abyste ale mohli vytvořit dobrý plán, musíte mít dobré informace. A k tomu vám pomůže právě krysa.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků